Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1. kocsinak jó lenne egy...

1. kocsinak jó lenne egy Renault Clio?

Figyelt kérdés

Nézegettem 200ezerig a kínálatot kicsi kocsikból és ez tetszett meg a legjobban. A Clionak is az 1.4-es benzines változata. Kb. hetente mennék vele 30km-et és májustól novemberig havi 1x 100-150km-t. De viszont évente egyszer kellene hoy bírjon 1 héten 2x 200km-et egyhuzamban.

Olvastam tulajdonosok véleményét és azt írják, hogy jó kis megbízható autó, meg a szokásos, hogy az elektronika nem a legjobb, de azt majd megcsináltatom, ha úgy adódik. 230ezrem van a kocsira átírással együtt, úgyhogy olyan 180lenne a vége. A kocsi külsejével hajlandó lennék kompromisszumot kötni, cserébe jó motort várok, bár mivel 100ezer körül kezdődnek, 180ezerért szerintem lehet szép állapotút kapni.

Szerintetek jó választás lenne, vagy ebben az árkategóriában van jobb?

Nem akarok hozzá gyűjteni, sem nagyobbat venni és fogyasztás is fontos, hogy városban 6 liter legyen a max. és benzines legyen.


2012. dec. 2. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Tökéletes választás! Végre egy normális emberke aki nem akar minél olcsóbban egy tökéletes autót. Na szóval. Egy autónak bármikor le kell futnia egyhuzamban 200 km-t persze ha rendesen szervizelve van. De arra számolj még költségként, hogy miután megveszed akkor szokás cserélni: ékszíjat, vezérműszíjat, vízpumpát, gyertyákat, olajat, olajszűrőt, légszűrőt, pollenszűrőt és persze ehhez hozzá megy a munkadíj is. És ha nincs akkor téli gumi bár ez nem létfontosságú, de mivel első autó ebből adódóan gondolom kezdő sofőr vagy így erősen ajánlott. Aztán tavasszal ha kell akkor nyári gumi. És persze nem elhanyagolható a kötelező biztosítás sem plusz teljesítmény adó sem.
2012. dec. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1.4-es Clio valamivel többetfog enni városban 6 liternél,

/csak hogy ne érjen meglepetés/:)

2012. dec. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]

Megnéztem 5-6 db 1.4es foyasztását ezen az oldalon, átlagfogyasztásnak írnak 6.5-7 liter körül. Városban szerintem nem jössz ki vele 6 alatt.

2012. dec. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!