Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedő, normális-e?!

Autókereskedő, normális-e?!

Figyelt kérdés

A történet:

Első autómat szeretném hamarosan megvenni.

Találtam hasznaltauto.hu-n egy olyan autót('96-os Corsa B), ami megérne egy csekkolást. Felhívtam a megadott számot, eladó még a kiszemelt példány, állítólag éppen abban ül a válaszoló az M3-son. A kérdésre, hogy elmehetünk-e átvizsgálni a kocsit egy ismerősömhöz szervízbe(kerületen belül, kb.10-15percre a telephelytől)az volt a válasz, hogy nincs ideje ilyen baromságokra, az autók jönnek-mennek. Mondom hogyha el szeretné adni az autót nem baromság... hát...csak húzta a száját, ezért elköszöntem tőle. Ennyire tudja, hogy sikerül eladni átvizsgálás nélkül is, vagy csak sántít valami?! Vélemények?!


[link]



2012. dec. 3. 17:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
azt észrevettem, hogy májusi dátumozásúak a képek és gyanítom nem 159e km van benne..
2012. dec. 3. 17:36
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudja, hogy sz@rt árul és te meg nem vagy madár. Ne foglakoz ilyenekkel.
2012. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

ha az autó jó lenne, nem zavarná


próbálta nagyképűséggel, agresszióval elfedni azt, hogy igazából egy hulladékot árul

2012. dec. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Te komolyan pénzt adnál egy 1.2-es 45 lóerős corsáért??? Főleg ez a példány, látszik, hogy szanaszét volt törve, nézd meg az illesztéseket az elején. Ez az autó egy tízezrest sem ér meg. A kereskedőket pedig alapból messzire kerüld!
2012. dec. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Egy ilyen korú autón nem nagyon van mit vizsgálgatni. Körbe kell nézni, rá kell nézni, amennyire lehet, alulról, meg kell nézni a gumikat. Bele kell ülni, ki kell próbálni, kormány, fék, kuplung jól viselkedik-e? Féltengely, futómű nem kopog-e? Meghallgatni, kipufogó nem lyukas-e?


A tapasztalatok alapján pedig eldönteni, hogy kell-e az autó, vagy érdemesebb tovább keresni. Ilyen korú autók tömegével vannak minden portálon.


Ilyen korú autó választása esetén Suzuki jobb, minta az Opel.


Ha van rá lehetőség, inkább magánszemélytől kell vásárolni, mint kereskedőtől...

2012. dec. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
4-es válaszoló, nem mindenki a lóerő miatt vásárol autót. Főleg nem a 200e-res kategóriában. Van, aki csak közlekedni szeretne, s nem a büdös, fagyos, bkv-val... Az csak időmilliomos, igénytelen gazdagoknak való.
2012. dec. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a bkv-nál bármi jobb. Csak az a baj, hogy nekem 136 lóerős autóm van és ezt is iszonyú gyenge fosnak érzem. Pedig tök új, jó az állapota, de amint tudom lecserélem a fenébe!
2012. dec. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kereskedő tudja, hogy sz@rt árul, ezért nem fog ezzel a kérdéssel foglalkozni. Te pedig ne várj csodát ennyi pénzért. Ilyen kategóriába kb azt kell nézni, hogy van-e rajta még vizsga, beindul-e, fog-e a fék...
2012. dec. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mivel első autó lesz és nem értek nagyon az autókhoz, ezért mindenképpen csak úgy fogok vásárolni(max 300e vételi árral), hogy ismerősömék átvizsgálják, ha ők azt mondják oké, abban bízom! Nézem a swifteket is, de szívesebben vennék Corsát.

2012. dec. 3. 18:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Hy!

Kereskedőktől soha ne vegyél autót,mert ők csak átba ...szák az embereket ott ahol tudják.Meg már milyen dolog az hogy szervízben akarod bevizsgáltatni és nem akarja elvinni? Jó tanács:Ne hogy meg vedd!

Jobban jársz ha magánszemélytől veszel autót,azoknak jobban a körmükre lehet nézni és a tulajjal is egyeztethetsz hogy vigyétek el szervízbe ,természetesen a költségeket te állod.

Sok sikert a vásárláshoz!!!

Üdv!

2012. dec. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!