Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplung rángat, mi lehet a...

Kuplung rángat, mi lehet a hiba? (206-os Peugeot)

Figyelt kérdés

8 éves 206-os Peugeot. Indulás után kis fordulatszámon (1-esben, 2-esben) "rángat", vagyis ahogy engedem fel a kuplungot, akkor egyszer csak hirtelen nagyot ránt az autón, vagy majdnem le is fullad. De ezt csak indulás után pár percig csinálja, aztán ugyanolyan, mint eddig volt.


Mi lehet a baj, kopott a kuplung? Arra más tüneteket olvastam.



2012. dec. 5. 04:32
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
2012. dec. 5. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy az eggyik hengerben nem túl jó a gyújtás?

Nekem egyszer ugyan ehez hasonló tüneteket produkált az autóm hidegen pont igy december idelyén történt pár éve.

indulnék vele majd lefulad és rángatott de 3000 fölött vagy nagyobb sebeségen elmult.

Nekem az egyik gyertyán a gyertyapipa belselye tiszta korom és égett volt nem tudom mitől lehetett de kitakaritottam wd-40 el fültisztitó pálcikával.

Később vettem uj kábelt a biztonság kedvéért.

2012. dec. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Viktor.K ***** válasza:
50%
A kuplungtárcsában nagyon el vannak gyengülve a rugók és amikor engeded fel a kuplungot, a rugók nem tudják úgy elnyelni az erőt, hanem a tárcsa veszi fel egyből. én erre gondolok.
2012. dec. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi! És annak a kijavítása kb mennyibe fáj?
2012. dec. 5. 16:01
 5/9 anonim ***** válasza:
És tolatás közben ?
2012. dec. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezen nincsen gyertyakábel ,hídtrafós és nem tud "egy hengerben " rosszalkodni a gyújtás ...
2012. dec. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem a gyújtás, ez dízeles. Tolatás közben nem vettem észre, csak indulás után pár percig, akkor is csak egyesben, miközben engedem fel a kuplungot, akkor "ránt" egyet. Ha óvatosabban engedem fel, kicsit nagyobb gázzal, akkor nem csinálja, szóval egyértelműen lehet érezni, hogy kuplung, és nem a motor.
2012. dec. 5. 21:35
 8/9 Viktor.K ***** válasza:
a rugókat külön nem tudod cserélni, de nincs is értelme, ha már szét van szedve, akkor érdemes kicserélni az egész kuplungtárcsát. ha te meg tudod csinálni, akkor nem nagy pénz, csak kuplungtárcsa kell, meg tömítés. 10-ből szerintem megúszod, vagy 15. ha elviszed szerelőhöz, és utána is rángat, akkor vidd vissza, mert nem síkba rakta fel a tárcsát. olyankor azt szokták mondani a szerelők, hogy majd összekopik... persze miután eltörtek a rugók, meg a szegecsek.
2012. dec. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdekes ha tolatás közben nem csinálja , az is egy "indulásnak " felel meg...

Kemény a pedál lenyomáskor ?

Kicsit azért még kutakodnék ..

2012. dec. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!