Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206 akkumulátorát...

Peugeot 206 akkumulátorát hogy kell kivenni?

Figyelt kérdés

Elég nehezen indul mostanában a hidegben, ezért arra gondoltam, megpróbálom feltölteni az aksit (mivel már elég régi).


De amikor kinyitottam a motorháztetőt, szembesülnöm kellett a ténnyel, hogy az akkut egyszerűen nem tudom kivenni, mert nem tudom, hogy kell levenni a kábelsarut.


Valamilyen csavaros-bilincses megoldásra számítottam, amit egy kulccsal vagy fogóval kioldok. Az egyik póluson ilyen van, de a másikon valami általam sosem látott, ismeretlen, ördöglakatnak tűnő megoldással van rögzítve a saru. Nem fotóztam le, aki ért hozzá, biztosan tudja, miről beszélek.


Sokáig vizsgálgattam, de egyszerűen nem tudtam rájönni, hogy ezt a sarut milyen módszerrel vagy szerszámmal lehet kioldani. Tudna valaki segíteni?



2012. dec. 5. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha tettél volna fel képet egyszerübb lenne. Mivel nem mindegyik 206ot szereltek ugyanolyan saruval..

Tul sok lehetőség nincs ha nem csavaros, akkor vagy tekerős, vagy gyorscsatis.

2012. dec. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gyorscsatis lehet, mert csavarni biztos nem lehet, és olyan komplikált szerkezete van, mintha egymásba lenne ágyazva. Az olyat hogy kell felnyitni
2012. dec. 5. 22:11
 3/11 A kérdező kommentje:

Itt a kép:


[link]

2012. dec. 5. 22:26
 4/11 anonim ***** válasza:

Őrült egy megoldás,az biztos...


Egy nagyobb csavarhúzóval befeszítesz a két kis füle közé,és apró mozdulatokkal lehúzod..

2012. dec. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De a két kis fület (ha a hátul középen lévőkre gondolsz) tartja a külső nem tudom mi, meg még elöl is meg van akasztva két valamivel. Kell legyen erre valami egyszerű mód.
2012. dec. 5. 22:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt a piros fület húzd meg fölfelé és kész! :)
2012. dec. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen,közben megtaláltam egy külföldi oldalon, ott is azt írják, bár nekem nem tűnt olyan könnyen húzhatónak, úgy éreztem, ha nagyon erőltetem, egyszerűen letörik :)


Viszont ugyanott olvastam, hogy ha kiveszem az aksit, búcsút mondhatok a rádiónak, mert az meg egy kódot fog kérni.


Bár a kocsit újonnan vettem márkakereskedőtől, ilyesmiről annak idején nem beszéltek, és semmiféle kódot nem adtak, úgy hogy gondolom, most vihetem hozzájuk akkucserére, hogy jól megvághassanak.

2012. dec. 5. 23:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Keress egy kártyát a kesztyűtartóban, valszeg azon lesz. De ha nem is akkor is ki tudják kódolni, lehet hogy ingyen is, csak kell hozzá a pontos típusa.
2012. dec. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, gyors csatis a pirosat felkell húzni mint irták, a rádiódnak a kódja elvileg benne kéne lennie a gyáriszervizkönyvedben. Nézz körbe a papirjainál.
2012. dec. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat :)
2012. dec. 6. 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!