Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az baj, ha sűrűn öntök adaléko...

Az baj, ha sűrűn öntök adalékot a benzinhez? (injector cleaner, szeleptisztító adalék) minden tankolásnál.

Figyelt kérdés
(voltak fordulatingadozási problémák az autommal, indítás után leállt ilyenek, de az adalékok után megszűntek a gondok) most szeleptisztítót töltöttem a benzinhez, előtte injektor tisztítót, gond ha sűrűn használom ezeket?

2012. dec. 6. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, az adalékok csak jót tesznek.
2012. dec. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én kiegészíteném az elsőt ,

" Nem, az adalékok csak jót tesznek" az őket forgalmazók pénztárcájának.

2012. dec. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
biztos,h nem hülyeség mert több autoszerelő sem tudta megmondani mibaja az automnak,de ezektől helyre jött! csak kérdés,h árt-e a motornak ha sűrűn használom őket..
2012. dec. 6. 14:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Baj nem lesz belőle, csak annyi hogy jóval vékonyabb lesz a pénztárcád.


Az injektortisztító helyett bőven megteszi ha E85-öt tankolsz felesben és üzemanyagszűrőt cserélsz, nagyjából ugyanaz a végeredmény. Ugyanis ha az injektorig eljut a szmötyi akkor a szűrőd nem igazán ér már semmit. Plusz ha tényleg el van tömődve tölthetsz bele bármit, mert csak az ultrahangos mosás vagy a mechanikai tisztítás segít rajta.


A szeleptisztító pedig nemtudom milyen elven működik, meg mi értelme van, ugyanis ha komoly koksz lerakódás van a szelepeken annak van valami oka, illetve nem is úgy működik hogy beleborítok valamit a tankba és lehozza, általában jó fél napot szokott ázni féktisztítóban mire lejön.


Azt meg hogy nem tudták megmondani mi baja nem tudom elhinni, maximum az lehet mögötte hogy nem megfelelő szerelőhöz vitted a gépet.

2012. dec. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!