Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sportmotor (gyorsasági), vagy...

Adam574 kérdése:

Sportmotor (gyorsasági), vagy Supermoto (utcaicross)?

Figyelt kérdés

Lényeges,hogy 50köbcentiben kérdezném,hogy melyik a jobb,praktikusabb,stb...pro-kontra érveket kérnék,köszi :)

Típusok,amik szóba jöhetnek:yamaha tzr50,derbi gpr50,aprilia rs50,,,derbi senda 50 sm.Érveiteket előre is köszönöm :D



2012. dec. 6. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én amit javaslok az a gilera,és a yamaha.Ha ezekből kitudsz egy gyári állapotút fogni akkor jól jársz vele.

50ccm-nél ami számít az az hogy legyen rajta vízhűtés,az nagyon sokat dob a motoron,és soha ne használd terepre mert akkor nem lessz hosszú élettartama,és tunningolni sem szabad mert csak a mínőségük romlik és többször hagy az út szélén mint azt te csak gondolnád.

Én inkább "gyorsaságit" vennék ,mert azon minden úgy van kialakítva hogy hasíts vele :)

2012. dec. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Supermoto-t mondanám, szerintem az egyik legnevetségesebb dolog egy 50-es "sportmotor", pláne mikor már 100méterről lehet hallani ahogy üveghangon forgatja a delikvens hogy menjen is.


Hogy objektív is legyek a SM jobb városba, könnyebb vele manőverezni,és kényelmesebb az üléspozíció.

2012. dec. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek Flash-sel, bár egy erőcsúsztatást megnéznék 50-es SM-val :D

Szerintem egyik motort sem igazán az 50-es kategóriára találták ki.

2012. dec. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vizes/poros aszfalton vagy nem gyári teljesítményű blokkal még az is megoldható. :D


Egyébként arra amire valók tökéletesek, városon belül rohangálni, hosszabb távra nem mennék 50essel.

2012. dec. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet,hogy csak 50-esre van jogsim,és robogóm már volt(nagyon unalmas,csak húzod mint egy barom),mindenképpen váltósat szeretnék,ezekben mindben minarelli blokk van,ha jól tudom,azok meg jók,+amúgy se túl tág az 50-es váltós motorok palettája.Itt csak az a kérdés,hogy gyorsasági,vagy supermoto,melyik előnyösebb szerintetek?(erre használnám:főleg motoros haverokkal kisebb túrázgatások,suliba járásra(15km),főleg faluban és közúton használnám,városban ritkábban.Lényeges,hogy nekem a motor főleg élvezeti cikknek kellene,mint sem közlekedési eszköz-nek.
2012. dec. 6. 20:25
 6/12 anonim ***** válasza:

Derbi Sendát vegyél;)


Én NSR50-el csapatom, tipikus vonyítós cucc... Elindulok vííííüüüüüüvvííííííí -kettes- üüüüvvíííííííííííííííííí -hármas- üüüüüüüüüüüüvvvvvííííííííííííííííííííííííí na és ez az a pillanat, amikor az emberek azthiszik 150-el megyek.... A valóságban 40-50 körül. Szóval ez picit röhejes, de nekem bejön.:) Igazából minden ötvenes 2T-t szét kell forgatni, de az ilyen endurok, vagy ahogy te mondod SM-ek már korábban húznak, és 8000 fölé nem kell forgatni... Nekem 6000 alatt nem indul el, hanem visszahörög vízszintes úton.

2012. dec. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja és fontos megjegyeznem: 185cm és 80 kg vagyok,ezt is vegyétek figyelembe kényelmi szempontokból,köszi :D
2012. dec. 6. 21:40
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor csak SM, egy "gyorsaságin" úgy néznél ki mint majom a köszörükövön. :D
2012. dec. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
SM legyen, én is 185 vagyok, (NSR-es) és nagyonrollerméret...:) Sendán nem nézel ki olyan hülyén, mert elég magas hozzád.:)
2012. dec. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na jó,de NSR és Derbi gpr közt azért van némi méretkülönbség,derbi jóval testesebb.
2012. dec. 7. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!