Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha tzr 50, vagy aprilia...

Peter006 kérdése:

Yamaha tzr 50, vagy aprilia rs 50?

Figyelt kérdés
kezdő motoros vagyok. Ez lenne az első motorom. 10km-re lakok a várostól, szóval folytások nélkül kis tuningal spékelném a gépet mindenképpen. Melyiket javasoljátok? Mennyivel mennek folytások nélkül? Ár/érték? Tapasztalatok? Minőség? FOGYASZTÁS??? Ez fontos. Mennyit fogyasztanak?
2012. dec. 6. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha húzod neki, 4l-ert biztos megeszik mindkettő, hát még ha tuningolod is. Újonnan vennéd vagy használtan?

Én nem mernék venni ilyen motorokat használtan, általában ezek szét vannak hajtva. Persze van kivétel.


Folytások nélkül, kis tuninggal 95 körül is mehetsz velük, csodát azért nem kell várni.


Összességében Simsonnál többet ér (legalábbis ezt mondják, szerintem nem, mert ezzel is csak 50-el mehetsz), de ár/értékaránya nem a legjobb. Gondolj bele, ez csak egy 50-es masina, és mégis az új ára az egekben van.

Ha később feljebb akarsz lépni, én olcsóbb motort ajánlanék elsőnek, mondjuk egy jó kis robogót vagy Simsont (szigorúan csak az eredeti állapotút, nem tuningolt szart), ezeket könnyebb lesz eladni majd, ha másik motort akarsz. És nem utolsó sorban a fenntartása is olcsóbb mindkettőnek, mint az ilyen "sportmotoroknak".

2012. dec. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
használtban gondoltam, és nem tuningoltat, valami nem túl öreget első tulajtól, de most melyik éri meg jobban? Melyiket ajánlod? Vagy még amin gondolkoztam, az a generic trigger sm 50.
2012. dec. 8. 06:41
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát a Generic nemigen illik a sorba, ezek szerint a supermmoto-k is képben vannak nálad. A márkát nem ismerem, supermoto-ból a Derbi Senda-ra szokták mondani, hogy 50-esben az kiváló.


Visszatérve az Aprilia vs Yamaha kérdésre. Én a helyedben Apriliát vennék, de ez én vagyok. Nekem az olasz motorok jönnek be jobban. Mondom ezt egy Simsonon ülve. :)


De lényegében szerintem mindegy, melyiket veszed, a tudása kb ugyanaz mindkettőnek, ha újabb fajtákat veszel, az alkatrészellátással se lesz gond. Inkább úgy válassz, hogy menj el lehetőleg megnézni mindkettőt élőben, ülj rá, és amelyik kényelmesebb, jobban illik hozzád, azt válaszd. És még fontos szempont az állapotuk. Csak jó állapotban lévőt vegyél, felújításra venni nem érdemes szerintem.

2012. dec. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

rendben, köszönöm, megfogadom, de simsont nem akarok, az nem az én stílusom ;)

esetleg valaki másvalakinek valami hozzáfűznivaló? Tapasztalat? Tanács? még...

2012. dec. 8. 18:50
 5/12 anonim válasza:

Első sorban én is Yamaha TZR 50-et keresek.

170-em van az egész játékra, de ez nem ide tartozik szóval el mondom, hogy az Aprilliában és a Yamahában is olasz motor van... szóval tök mindegy mert a blokk kopp ugyan az. AM6 Blokk van az Aprilliába, TZR-be, Rieju 50ccm-ben majdnem minden 50ccm-es motorokban. De én csak ajánlani tudom a TZR-t. Sosem volt még olyanom bár nekem az kötötte le az érdeklődési szintem. Mert nekünk is hasonló motorunk van a TZR-hez képest. A TZR alapból többet is megy mint vetélytársa. Jobb maga a karosszéria mert azt tudni illik, hogy Yamaha R1 vázban fekszik.(persze az is könnyített.)

Tehát a NYERTES: YAMAHA TZR 50R

2012. dec. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ühümm... És mit jelent az, hogy többet megy, mint vetélytársa? Folytások nélkül kb mennit megy? Esetleg milyen tuningokkal lehetne ezt feljebb tornászni?
2012. dec. 9. 21:33
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem megy többet, ugyanazt tudja. Gondolj bele, írták, a motor tök ugyanaz. Mitől menne jobban?


A tuninggal meg a fojtás eltávolítással óvatosan. A kétütemű motoroknak KELL a megfelelő fojtás, nélküle a motor bemondja az unalmast. Persze van benne olyan alapból, amit ki lehet szedni, DE NEM MINDET. Ha használtan veszed, úgyis ki lesz már herélve.


Tuning: Én max egy sportkipufogót raknék rá, többet nem érdemes. Egy 50-estől nem kell csodát várni, 95 körülinél nemigen fog többet menni. És ez már nyélgáz, azt meg nem fogja konstansan bírni.

Ha mégis többet megy, akkor az úgy meg lesz bütykölve, hogy nem fogja bírni sokáig. Az élettartam jelentősen rövidülni fog.

2012. dec. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Persze lehet rá 70-es hengerszettet rakni, és a többi.....

De egy 50-esre valóban érdemes elkölteni egy kisebb vagyont?

2012. dec. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
sportkipufogó, és folytás kiszedésével 90-95.. Az elég is nekem.. Kezdésnek kell, pár évig, h belejöjjek, meg h legyen nagyobb jogsira, és mocira pénzem.
2012. dec. 10. 19:06
 10/12 A kérdező kommentje:
de ezekszerint mind1, hogy melyik? Méretben mind a 2 felnőtt méret? Mert hallottam párszor, h kicsi, 15-16 éveseknek valók is vannak.. Akkor azt vegyem ezekszerint, ami megkíméltebb.
2012. dec. 10. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!