Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Újonnan nagy értékű autót...

Újonnan nagy értékű autót vásárlók hány évig tartják meg a kocsijukat?

Figyelt kérdés
Mivel ott nagy az értékvesztés, így 3-5 évente lecserélni őket akkora veszteség, hogy az már a hülyeség határát súrolja még akkor is, ha valaki nagyon tehetős.

2012. dec. 7. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát ha olyan jól állnék anyagilag, hogy újonnan vennék autót, akkor már számomra a legjobbat venném, ami azt jelenti, hogy addig használom, ameddig csak lehet és nem adnám el.
2012. dec. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sokáig, ha tetszik akkor miért cserélném?
2012. dec. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Két fő típus van ,az egyik aki 15-20évre tervez, a másik pedig az aki megteheti hogy a következő , vagy maximum a következő utáni modellváltásnál lecseréli.
2012. dec. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha megtehetném hogy új autót vegyek akkor olyat vennék ami tetszik és olyan extrákkal ami kell. Így 8-10 évig tudnám használni. Ha mégis eladnám hamarabb mert másik típus tetszett meg akkor abban az árban vennék egy autót.

Bár én nagy autómániás vagyok, lehet hogy nem bírnám ki 6-8 évig egy autóval.

Válaszolva a kérdésedre: Van egy vállalkozó az utcánkba aki már vagy 10 éve 1 autóval jár és ha nem is újonnan de úgy 1 évesen vehette. Egy másik vállalkozót kb 7 éve ugyan azzal a kocsival látom.

2012. dec. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért cserélik sokan ilyen gyakran, mert megunják, megtetszik nekik az új tipus, amiből sokkal több extra van, vagy sok őrobléma van vele, valamint azért is, mert 5 éves kora után benne van minimum 250-300 ezer km, amikor rengeteget kell már költeni szervizre, egyszerűen jobban járnak, ha vesznek egy újat.
2012. dec. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen. Általában 4-6 év volt a csereperiódus a válság előtt. Egyszerűen azért cserélték az autóikat az emberek pl. Németországban, mert az új jobban tetszett. Ez a gyártóknak is feltűnt, akik 20 évre gyártották kocsit, ám ezt látva visszavettek a minőségből, hogy emelhessék a profitrátát. Így általában 250-300 esetleg 350 ezer km-t fut egy autó nagyobb problémák nélkül. Ez persze függ a kategóriától is. Ekkor eladják keletebbre, ahol még csak most kezdenek majd rájönni erre. Sajnos manapság egyre inkább megfontolt gazdasági döntésnek tűnik venni egy új autót, azt addig használni, amíg nem kell rákölteni egy vagyont, ez előtt viszont eladni és venni a következő újat.
2012. dec. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem eddig egy Audi A5-ösöm volt, 2 évesen eladtam, 280.000 km után. Most egy Porsche Panamerat rendeltem, ezt is úgy tervezem, hogy maximum 300.000 km-ig fogom hajtani.
2012. dec. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Pfff nem semmi 2 év alatt 280.000 km. Az óra is ennyit mutatott, mikor eladtad?
2012. dec. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem lehúzták ott azért a számot. :-)
2012. dec. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mármint viszonteladásnál.
2012. dec. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!