Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem fog a kézifék. Ha behúzom...

Nem fog a kézifék. Ha behúzom feszül, de semmit nem fog. Mibaja lehet? Hogy tudom orvosolni? Elszakadhatott a bowden? Nehéz behúzni is

Figyelt kérdés

2012. dec. 8. 01:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Vagy nagyon laza még mindig a bowden,vagy lehet folyik a hátsó munkahengered azaz olajos,és/vagy a kerékcsapágyból zsír került ki a fékdobba,és csúszik a hátsóféked a zsírmasszától ami odabent van.

3-4 kattanás a karon, már fognia kell a kéziféknek a kocsit

2012. dec. 8. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%
Befagyott.
2012. dec. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
Ha eddig fogott, akkor szerintem is befagyott.
2012. dec. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Dob vagy tárcsa fékes ?
2012. dec. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%

Amúgy télen nem húzgálunk kéziféket. Szépen egyesben lehet hagyni, meg az első kereket ráforgatni a járda felé.


Ha befagyott, azt könnyű letesztelni. Elmész valami bevásárló központba, ahol van beltári parkoló, pár órát ott hagyod, ezalatt ki kell engednie. Ha ezután be tudod húzni, akkor ennyi volt a baja.


De ne hagyd behúzva az utcán, pláne éjjelre, mert ha behúzott állapotban fagy be, akkor nem mész sehova tavaszig.

2012. dec. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%

Vagy megtört a bowden és berohadt. Akaszd le a kerekeknél a bowden végeit, és anélkül nézd meg, hogy a féked önmagában, hidraulikusan egyáltalán jól működik-e.


Mégis milyen kocsi?

2012. dec. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
vectra b 1997es és tárcsafékes. eddig se fogott olyan jól, csak a szoknyánál állítottam rá, hogy jobban fogjon, mert akartam volna csúszkálni esett egykis hó :D szal most h állítottam rajt, még annyira se fog mint eddig
2012. dec. 8. 17:33
 8/23 anonim ***** válasza:
62%
A b vectra hátul tárcsafékes, de a kézifék dobfékes (nekem is ilyen van) Nemcsak a szoknyánál lehet állítani rajta, hanem hátul a keréknél is egy csavarhúzóval. Mindjárt linkelek egy képet, hogyan lehet rajta állítani, bár most jöttek be a fagyok, így én azt gyanítom, hogy inkább befagyott valahol a kézifék.
2012. dec. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Szereld le a kereket, és hőlégfúvóval melegítsd át a vasat, ha tudod. Hátha bejön... és akkor nem kell szétverned. De akaszd már le a keréknél, és úgy nézd meg, hogy a bowden a xar, vagy a dobban van?
2012. dec. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
sztem nem fagyott be, mert nem használtam a kéziféket, csak csúszni próbáltam. szal 3 4 másodpercre húztam be. akkor linkelsz képet? most is állítottunk rajt, elől, de semmi, annyi változás lett, hogy nehezebb behúzni a kéziféket, de nem fog. nem létezik, hogy be van rohodva és jól kikéne tisztítani? szal ha behúzom a kéziféket egy idő után csak feljebb fog, mintha nem oldana ki, vagy nemis tom hogy magyarázzam :D
2012. dec. 8. 19:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!