Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudok városba legjobban...

Hogyan tudok városba legjobban spórolni az üzemanyaggal? Egy 1.4es 75lovas benzin motor úgy fogyaszt jobban ha 50nél harmadikba van és forog 2ezret vagy negyedikbe 1500as fordulatnál?

Figyelt kérdés
2012. dec. 9. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Sűrű forgalomban az első, nyugodt, megállások között monoton forgalomban a második.
2012. dec. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A második verziónál fogyaszt kevesebbet, azonban mégis azt ajánlom, hogy 50-nél hármasban legyen az autó, mert a nagyon alacsony fordulat idővel tönkreteszi a motort, és sokkal drágább lesz a szerviz, mint a többletfogyasztás. Benzinmotort 2000-es fordulat alá nem szabad engedni, a gyengébbeket még 2500 alá sem, mert csak erőlködnek akkor.
2012. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Furcsa amit írsz, utolsó. Én azt érzem, amikor 50-el megyek harmadikban, hogy egyszerűen fellélegzik az autó, amikor 4.-be váltok. Pedig egy 125Le-s Honda. Akkor tényleg jobb 3.-ban menni?
2012. dec. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1400-1500-as fordulanál szerintem többet is fogyaszt.kevés nagyon a nyomaték és lehet érezni hogy erőlködik, szerintem ilyenklor az injektor több benzint nyom be. vagy rosszul gondolom?egy dízel motor viszont jól érzi magát 1200-1300-as fordulaton is
2012. dec. 9. 19:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs köze injektorhoz. Illetve végülis de, magasabb fordulathoz értelemszerűen több üzemanyag kell. De ne mez a lényege.


A benzines motorok tipikusan 3000-4000között érik el a nyomatékcsúcsukat, ezalatt a maximális nyomaték töredéke van csak jelen, 1500környékén olyan 40%. Ez amellett hogy jobban igénybeveszi a motort növeli a fogyasztást is, ugyanis a motorvezérlés dúsítja a keveréket, hogy "életben tartsa" a motort, ne fulladj le. Meg elég szar is,mikor hirtelen ki kéne gyorsítani, de 4.-ben van.


Dízeleseknél nincs ilyen probléma (vegyünk alapul egy turbódízelt,, a szívók lassan kihalnak), a modern gépeknél már akár 1500-as fordulaton is megjöhet a töltőnyomás és vele a csúcsnyomaték is, ami akár 3000-es fordulatig rendelkezésre áll, ezek ugye nem is szeretik ha forgatják őket.


Végeredményben 50-hez a 3. tökéletes, a 4.-el csak kínzod a motort.

2012. dec. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát igen, sokan direkt hamar váltanak, hogy kevesebbet fogyasszon de ezzel többet ártanak. nem kell 4000ig kipörgetni 2-3asban, de ha pl 4esbe 30-40 közt váltunk, ereje nem lesz, de ömlik a benzin a motorba és még rossz is lesz az égés. 1.4nél 40től lehet már váltani 4-be, még én is így tanultam egy 1.4es Ibizán.fordulat is így jön ki: alatta még nincs ereje a motornak, felette meg túl erős lesz a motorfék.
2012. dec. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
de ezt ki kell tapasztalni. 1.9es benzin 3as BMW-en inkább 5
2012. dec. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
de ezt ki kell tapasztalni. 1.9es benzin 3as BMW-en inkább 50 felett jó 4esbe váltani, jól húz még 3asba ott.
2012. dec. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!