Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen az a szervó kormány?...

Milyen az a szervó kormány? Miben különbözik az egyszerűtől?

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 15:46
 1/6 pagan ***** válasza:
100%
egyszerűen fogalmazva:a szervó segít tekerni a kormányt,ergo meg sem érzed a forgatást,ha nincs szervó ott csak a sima kormánymű van és nehezebb tekerni,de kis autónál nem olyan durván érezhető a dolog
2012. dec. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
89%
Magyarul nem lesz izomlázad, ha fordulgatni kell a kocsival. :))
2012. dec. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mintha kormányzás közben egy izmos ürge segítene tekerni a kormányt. Te csak annyira erőlködsz, hogy jelezd neki, mennyit tekerjen.
2012. dec. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem, köszi. nem, nem most ébredtem fel 40 év után, tudod nem úgy születtem sajnos mint te, hogy mindent tudtam anélkül, hogy azt valaki elmondaná, nálad csak felnőttek léteznek, fiatalok nem?
2012. dec. 10. 15:56
 5/6 anonim ***** válasza:
10%
Azért gondoltam kómára, mert 40 évvel ezelőtt wikipedia se volt, meg internet se nagyon.........
2012. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bajer ***** válasza:

Hidraulikus vagy elektromos erőátvitel van a kormányműhöz szerelve, ami működésbe hozható a kormány elforgatásával. Tehát könnyebb tekerni mert a motor alapjáraton működteti a hidraulika szivattyút és ez elég a rásegítés működéséhez.

Az elektromos szervó működését nem ismerem.

Az egyszerű kormányművek pedig olyan áttételűek, hogy többször kell elforgatni a kormányt a teljes elforgatásig, de legalább lehet azokkal is rendesen kormányozni. Könnyítés még ezeknél a nagy átmérőjű kormány mert nagy az erőkar a kormányoszlopon. Könnyen tekerhető akkor is ha jó hajtóműolaj van a kormányműben vagy a fogasléc rendszeresen van zsírozva, a futómű jól van beállítva és a gömbcsuklók jó állapotúak. A régi úthegerekben és Csepelekben sincs szervó, de ha csak egy kicsit is mozdulnak előre vagy hátra, máris könnyű tekerni a kormányukat.

2012. dec. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!