Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 1997-es évjáratú...

Van egy 1997-es évjáratú Suzuki Swift GA-m 1000-es motorral. Hány km-nél cseréljek benne olajat?

Figyelt kérdés
2012. dec. 11. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
15E-nél bőven elég ha rendeset használsz. Persze szűrővel együtt, és a légszűrőre is illik ránézni.
2012. dec. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10 ezrenként kell cserélni,és a légszűrőt se csak nézegesd,650 ft darabja.
2012. dec. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gyári gépkönyv szerint 10E, ami 20éve íródott. Azóta némileg fejlettebbek az olajok. Persze lehet 10ezrenként is, de felesleges. A légszűrő meg 1500-tól indul, de a normális 3000-től, azt viszont elég szemrevételezni, ugyanis 25E környékén használódik el.
2012. dec. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Apa,téged nagyonátbAsznak,és nagyonsűrűn..

Ezres Swiftem van,98'-as,a Nagyszombat utcában vásárolom a légszűrőt,olajat,olajszűrőt...

Neked magyarázzam,hogy egy ezres motor nagyobb igénybevételnek van kitéve,mint egy 1.8-as??

Tökmindegy mikor készült a szervízkönyv,ne bíráljuk már felül légyszíves!

2012. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem újrahasznosított teszkós lomot tettél bele előzőleg akkor valóban mehetsz vele egy kicsivel többet is mint 10 ezer km. Én is most járok nagyjából 10 ezer km-nél és még nem teljesen fekete az olaj, hanem csak erős sötétbarna. Mondjuk én előzőleg Shell Helix olajat tettem bele (az nem a legjobb, de nem is a leggagyibb kategória). Idióták szokják mondani, hogy a Suzuki elmegy mindennel csak olaj legyen benne. Na azért, ha nem akarod tönkre vágni a motort ezt ne vedd komolyan! Ha már úgy is a csereperiódusnál jársz egy benzinszűrőt is érdemes volna cserélni a fentebb felsoroltakon kívül. :)
2012. dec. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15nél cserélem mindig, nekem is 1000es Swift van. Még bőven barna az olaj, nagyon messze van a feketétől, csak jó olajat kell beletenni. Eneost vagy Edge-t szoktam, nagyon jók.
2012. dec. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!