Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Citroen autók első ködlámpáj...

A Citroen autók első ködlámpájának mért csak az egyik fele ég gyakran?

Figyelt kérdés
Először azt hittem, hogy biztos kiégett a másik. De mostanában rendszeresen látok ilyen autókat csak az egyik oldali lámpával. Ennek mi a funkciója, mért jó így?
2012. dec. 12. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Kanyarodás közben, nem? Szerintem a kanyarkövetés miatt.
2012. dec. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt még nem figyeltem meg, de lehet. Így hogy követi a kanyart? Az én autómban a fényszóró fordul pár fokot ha a kormányt elfordítom.

A ködlámpa bevilágít annyira oldalirányba, hogy ennek van értelme?

2012. dec. 12. 16:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Parasztvakítás. Némelyik tényleg kifordul a tengelyéből, de a többségük csak világít. Nekem 20 éves autóm van és nem érzem szükségét ilyesmi segédberendezéseknek.
2012. dec. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kanyarkövetés, de nem látsz tőle jobban, csak elvakítja a szembejövőt.
2012. dec. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az én autóm 7 éves (Opel) és ténylegesen fordul benne a fényszóró. Használtan vettem és nem is kimondottan ezért. De ha már van benne, használom.

Városban tényleg nem sok jelentősége van, még így sem. Ezért nem tudom elképzelni, hogy az egyik oldali ködlámpa. olyan jelentős többletfényt adna a kanyarban.

Az enyémnek egyedül akkor veszem hasznát, ha sötétben szerpentinen megyek. Akkor hasznos, hogy a lámpa nem a szemben lévő hegyoldalt világítja meg, hanem az utat.

De egy ködlámpa ugyan úgy csak előre világít, nem?

2012. dec. 13. 08:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Renaultokat. (pl) Azok sem égnek normálisan.

Egyszerű az ok: francia sz@rkupac... (elektronika = katasztrófa)

2012. dec. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!