Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg lehet oldani?

Meg lehet oldani?

Figyelt kérdés
A közeljövőben veszek egy 125 cm3 enduro-t és azt 50 cm3 papírra írom mennyire kockázatos?? (pest megyében lakom)

2012. dec. 12. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nálunk volt hogy összeszedték a városban motorosokat, aztán irány teljesítmény mérés

Győr

2012. dec. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen kockázatos, mert a rendőrök sem hülyék. Lehetőleg sehol ne legyen rajta 125 felirat. De szerintem az a legtiszább, ha megcsinálod az A1 jogsit, 16 évesen meglehet és vezeted legálisan érvényes okmányokkal.
2012. dec. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ha esetleg bevezetik amit mondognak, hogy az 50-es motorokra is rendszám kell, akkor megszívod vele és az összes ilyen 125/50-es motoros gyerek.
2012. dec. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
azt 16 tól lehet elkezdeni nem? mert én 15 és fél vagyok augusztusba 16 addig megveszem csak nem járok vele messzire
2012. dec. 12. 22:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha most van rendszáma (mondjuk nem szokott, de tegyük fel hogy van), akkor nem tudsz belőle 50-est varázsolni papíron.


Ha nincs semmi papírja, akkor nem lesz rendszáma sem (nincs rá lehetőség a mostani törvények/jogszabályok miatt) - elméletileg nem viheted ki közútra.


Az előbbi esetben érdemes jogsit csinálni, és akkor minimális többletköltséggel (évi 2-3 ezer járműadó, max. 10e biztosítás és kétévente műszaki) teljesen legális vagy. A második esetben szinte mindegy van-e papírod, a rendőrt inkább a jármű fogja érdekelni.


Amit a kérdésnél írsz egyre kockázatosabb - azért nem olyan hülyék a rendőrök, már a hangjáról gyanús lehet hogy nem vinnyog mint egy 50-es. Szerintem nem 2013-ban, de be fogják előbb-utóbb vezetni a rendszámozást ezeknél is, na akkor lehet majd olcsón venni az alkatrészt. :)

2012. dec. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
"mert a rendőrök sem hülyék..." De azok, csak ezt a trükköt már ismerik. :D
2012. dec. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
15 és fél évesen szerintem el lehet kezdeni, mint autónál is fél évvel hamarabb, csak 16 évesen kaphatod meg a jogsit. Tavasszal simán elkezdheted, bár nem értem, hogy vagy 15 és fél éves, ha augusztusban leszel 16? Ha augusztusi vagy, akkor 15 és negyed éves. De olyat vegyél, ami nem több mint 11 KW, mert csak 11KW-os motort vezethetsz A1-el. Inkább várj, mert ha kiderül, elveszik a kismotor jogsidat és jó időre eltiltanak minden jogsitól.
2012. dec. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
agusztusi vagyok igen de ha sikerül elkezdem tavasszal köszönöm a válaszokat sokat segítettetek amúgy ez a hang dolog nem izgat mert barátomnak is van egy 125 ös dt je és a simsonom elnyomta a hangját...
2012. dec. 13. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!