Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem hígítottam a fagyállót,...

Nem hígítottam a fagyállót, történehet baj?

Figyelt kérdés
Tegnap este raktam bele a kocsiba a fagyállót..de nem hígítottam ma reggel olvastam el a dobozán, hogy kellett volna, az éjszaka -10 fok is volt...nem indítottam be azóta a kocsit..remélem nem lett semmilyen baja..vagy mit tegyek most?

2012. dec. 13. 09:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
nincs rá szakirodalom, hogy a korszerű fagyálló folyadék tönkre tenné a rendszert ... viszont arra van, hogy - érdekes módon - töményen kisebb a fagytűrő képessége mint hígítva ... tehát ha leenged az egyharmadát és felöntöd desztillált vízzel akkor jobb a hatásfoka ... a korszerű fagyállónak nem feltétlenül kell desztillált víz (ez a csomagolásról kiderül)
2012. dec. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem is a fagyállónak kell a desztvíz, hanem a blokknak, ugyanis ha beleöntöd a csapvizet szépen bevízkövesedik a hűtőkör, kiül a termosztáton és nem zár rendesen, stb.


Egyébként a modern fagyállók már nem eszik meg a rendszert töményen sem, de gondolom nem cserélted le a hűtővizet, csak rátöltöttél. Ha így van akkor nincs probléma.


Ha az egész rendszert leengedted és tömény fagyállóval töltötted fel akkor sincs nagy probléma, ugyanis fél liter mindig marad benne, nem teljesen tömény. Ha ráérsz érdemes leengedni 1/3-át és feltölteni desztvízzel, de komolyabb problémát valószínűleg töményen sem okoz.


Viszont belefagyni biztosan nem fog.

2012. dec. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Tökre teszi! Desztvízzel higítsd. Ha már kanyec, akkor a [link] oldalon szoktak lenni jó vételek! Én is ott vettem hűtőt (meg sok minden mást is)
2012. dec. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem pár éve volt egy régi Fordom,-70fokos tömény gyári rönós fagyállót tettem bele,1hét alatt megette a fűtőradiátort,ki kellett cserélnem.De az más,öreg volt már..
2012. dec. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!