Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » TurboDiesel autóra tuningolásh...

TurboDiesel autóra tuningoláshoz nagyobb méretű kipufogócsőátmérő (60)? Részletek lent

Figyelt kérdés

2.0 Hdi(90Le- RHY), chiptuning: üzemanyag közel maxon(~1400-1500Bar), kkk03 turbo ~1,5Bar, sportlevegőszűrő, középdob, kati kiszedve, parragi dob hátul.

Kérdésem a következő: Egy átmérő 60-as kipufogórendszer sokat jelentene-e az autónak? Mekkora csövezést szoktak a diesel tuningosok?



2012. dec. 15. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmit nem fog rajta dobni...

Gondolom (remélem ) tuti emberrel írattad mert ha nem nagy baj lesz...

2012. dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Turbódízelen ha a turbó után csak egy sima cső van az is jó, mert a turbó ad a motornak annyi fojtást amennyi szükséges ahhoz hogy ne tolódjon el az égés a kipuff szelepek felé. Tehát mehet rá nyugodtan a 60-as átmenő rendszer, de egy végdobot azért szerintem rakj fel, mert egyrészt irdatlanul hangos lesz (traktor feeling) másrészt a hang miatt a rendőr is megbüntethet, ha túl hangos.
2012. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nyugodj meg, Rigotech chiptuning által programozott, egy éve ezzel megy napi 400Km-t... :) Az lehetséges hogy a bentlévő spiráldob miatt 1-2 be folytja a kipufogást??
2012. dec. 15. 17:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor nyugodt vagyok :)
2012. dec. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tegyél bele egy RHZ-s motort és rögtön lesz 110 lovad, nem kell gányolni a kidurrantóddal! :)
2012. dec. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én a kipufogórendszerre kérdeztem rá, nem a motorcserére -.-

Különben is, nem gondolod hogy 1500 bar körüli üzemanyagnyomással, és k03 turbóval (~1,5bar) 110LE-re hajtok?

Normális válaszokat várok. Köszönöm!

2012. dec. 18. 16:37
 7/8 anonim ***** válasza:
1.5 bar nem sok kicsit egy utcai autóba? Amúgy 2. válaszban már le van írva a lényeg.
2012. dec. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
háááát, so so, de megy vele... :)
2012. dec. 19. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!