Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A videóban miárt kuplungozik...

A videóban miárt kuplungozik annyit? Hátsó kereket csúsztatni akarja?


2012. dec. 17. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A kipufogó rezonátora magasabb fordulatra van hangolva, mint amin a motor menne adott sebességben, ezért kuplungolással felpörgeti a motort arra a fordulatra, ahol a rezo működik és mikor kiengedi a kuplungot, a motor nagyobb erővel indul meg alatta, mintha csak húzná a gázt alacsonyabb fordulaton.
2012. dec. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És a rezonátornak mi a szerepe?
2012. dec. 18. 15:48
 3/13 anonim ***** válasza:
én is szoktam a simsonon belekuplungolni, megyek 3.ba és ha mondjuk kicsi a fordulat akkor kicsit behúzom a kuplungot elkezdem húzni a gázt kiengedem a kuplungot és akkor erőlködés nélkül kezd el gyorsulni, mert felpörgött behúzott kuplungnál, vagy pl mikor megyek vele csutka gázon, akkor behúzom a kuplungot de nem engedem vissza gázt
2012. dec. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Majd ki próbálom hasonló kaliberü motorral ahogy a videoban is látható :D
2012. dec. 21. 20:51
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A rezonátor működését hosszú lenne leírni, keress rá neten. A hatása, hogy egy bizonyos fordulatszám tartományban (kialakítástól függ, melyikben) megnöveli a motor teljesítményét mert jobb a henger feltöltése. Ebben a fordulatszám tartományban érdemes használni a motort, a felső határán kell elváltani és a következő sebesség a tartomány alsó határán fogja pörgetni a motort, így gyorsul a legjobban. Erre power szeleppel lehet még rádobni de azt utólag beszerelni nem ajánlom. Sportmotorokon / crossokon van gyárilag is.
2012. dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utánna néztem a kipuufogónak, meg is értettem, csak nem tudtam eddig, hogy mikor kell ezt alaklmazni :D, szóval egy régi 50ccm simson időbeli géppel is működik ez?
2012. dec. 22. 13:47
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem simson.
2012. dec. 22. 13:47
 8/13 A kérdező kommentje:
A motor nem simson csak kb annyi idős 25éves
2012. dec. 22. 13:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Persze minden 2 ütemű motorkára érvényes, csak nem mindegy milyen kialakítású rezót teszel rá. A hengerhez kell tervezni.
2012. dec. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Eredeti
2012. dec. 23. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!