Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért világít a kulcs kivétele...

Miért világít a kulcs kivétele után is a akkutöltötség jelző lámpa Opel astra f 1,7-nél?

Figyelt kérdés
Eddig mindig pöcc-röff indult, de most az akku töltötség visszajelző folyamatosan világít még akkor is mikor kiszedem a kulcsot. Próbáltam indítani de erőteljes kehelés után nem indul, vagy ha indul is 1 ms múlva lefullad. A szomszéd szerint nem akksi baja van hanem üzemanyagszűrő de akkor miért világít folyamatosan az akku töltötségjelző? Most ráraktam töltöre az akksit, hátha csak az a baj.

2012. dec. 17. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Normál esetben a lámpa akkor világít ha NINCS generátor töltésed,vagy ha túltöltve van az akku(ez nagyon ritka) és ez járó motornál értendő.


Ha a kulcs kivételre is világít tovább, akkor valami kicsi zárlat lehet,ami fakadhat 1 beázástól pl kábelkötegnél,vagy a generátornál lehet valami probléma.

1 Autóvillamoságis műhelyt keress fel,(az üzemanyagnak ehhez semmi köze)

2012. dec. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
szerintem ez valami robogó,
2012. dec. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt, mikor megadta magát a generátorom és nem volt töltése a kocsinaka! Folyamatosan világított az aksi lámpa!
2012. dec. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Véletlenül sem lehet, hogy sz@r az akksi? 2-esnek: Igen b@szki robogó csak 1,7-es astrának álcázom, hogy az ilyenek mint te is hozzá tudjanak szólni.
2012. dec. 17. 19:09
 5/13 anonim ***** válasza:

Általánosságban a lámpa akkor világít, amikor a generátor előgerjesztése még az akkumulátorról történik, még nincs öngerjesztés. Abban az esetben megviccelheti az embert a töltés visszajelző, ha elkopik a szénkefe, de ez esetben nem erről van szó.

Azért világíthat, mert valószínű a gyújtáskapcsolón keresztül kap áramot, lehet más is, így lemerült az akksi. Gondolom a gyújtáskapcsoló hibájából adódóan nem nyit 0 állásban.

Ha nem így lenne akkor elég furcsa hiba, de biztos megoldható. Jó lenne rámérni az akksi kapcsfezsültségére.

2012. dec. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Most egyelőre töltődik az akksi, hátha az a baja. Nem mai gyerek, 2006. 10. havi. csak kölcsön kaptam amíg átvészeljük a decembert. Az előző akksi teljesen döglött lett.
2012. dec. 17. 19:22
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát nem akksi baja volt. Kijött az autószerelő és elvontatta autóvillamossági szerelőhöz mert nem tudta mi van. Azt mondta érdekes hibajelenség.
2012. dec. 18. 13:59
 8/13 anonim ***** válasza:
Az tuti, hogy érdekes. Kíváncsi vagyok mi lesz a baja, és mennyi ideig fogják szerelni. Azért én bízom benne, hogy valami egyszerű dolog. Pontosan milyen évjárat és motorkód? És biztos, hogy az a töltés lámpa, ami világít? Nem a cekász?
2012. dec. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Isuzu motoros turbo diesel 96-os, a fene tudja a motorkódot. A forgalmi amúgy is a kocsiban maradt. amin a kis akksi képe van az világít. Talán ha holnapra elkészül akkor leírom mi volt a baja.
2012. dec. 18. 15:22
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, gondoltam, hogy az. Asszem X17D vagy valami ilyesmi, de lényeg, hogy egyre gondolunk. fene jó motorok pedig. Nem lehet, hogy rossz nyári gázolajat tankoltál? Bár tegnap már enyhébb idő volt, de nem írtad, mikor volt ez. Én a még megmaradt magyar, kúton vett gázolajjal jártam úgy, hogy le kellett öntsem a tüzelőanyag csöveket forró vízzel, hogy beinduljon -3-ban. Pedig azt még bírnia kellene.


#5 +#8

2012. dec. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!