Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most robogózom, később szeretn...

Most robogózom, később szeretnék egy 125ös kezdő motort (ezalatt értsd, h nagy kezdőt) és, ha A1-et rakom le akkor kb 4 év múlva le szeretném rakni az A'korlátlant' akkor le tehetem vagy csak úgy, hogyha megvan az A'korlátozott'?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg korod és egyéb feltételek szerint hogy mi a legnagyobb kategória amit lerakhatsz a motorkerékpáron belül és csináld azt. Utána ha meggondolod hogy nagyobbal akarsz menni nem kell mégegyszer kifizetni mindent. Attól hogy az megvan mehetsz kismotorral is. Én pl. 22 éves koromban le tudtam tenni az A korlátlant. Kérdezte az oktató hogy nem lenne elég egy A korlátozott? mondtam hogy nem, minek fizessek ki kétszer 60-70ezer forintot ha elég egyszer. Attól nem kötelező 1000cm-ssel járnom.
2009. aug. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem köszi
2009. aug. 23. 11:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Van egy jogszabálytervezet, ami azt írja elő, hogy az A korlátlan jogsit csak A1 es, vagy A korl. 2éves gyaroklattal lehet megszerezni 24 éves kortól. (Most 21 a korhatár, és nem kell gyakorlat) Ha megvagy 21 én nem tökölnék az A1-el. Ha A1 ről mész más motoros kategóriára akkor a KRESZ és a vöröskeresztes vizsga nem kell, de a rutint és a forgalmit ugyanúgy le kell tenni, ami pénz idő és nyűg, mert ugyen nem garantált, hogy elsőre meglesz, még akkor se ha már x éve motorozol, mert ugye ebből él az NKH...
2009. aug. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

uhh,köszi

Sokat segített a válaszod,mert akkor elhatároztam,h jövő nyáron A1-et lerakom és akkor majd 'felnőtként' nem kel kreszeznem meg elsősegélyeznem :D :D köszi

2009. aug. 23. 17:02
 5/6 A kérdező kommentje:
mármint A'korlátlan'nál nem kell =) és addig 125össel megtanulok menni, még1x kösz (:
2009. aug. 23. 17:03
 6/6 anonim ***** válasza:

OFF:

ezt a 24 éves kort nemértem.. ha van A1-el 2 év gyakorlatod (ideális esetben 18 vagy) akkor már leteheted az A korlátlant. 24év sehol nincs már. ha nincs gyakorlat akkor 21 és tologathatod a motort a rutinpályán.


amúgy: nem kell az A korl. ;)

2009. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!