Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sárga fényszórót lehet törvény...

Sárga fényszórót lehet törvényesen használni?

Figyelt kérdés
Van egy régi autóm, és találtam sárga színű lámpafóliát, megbüntet a rendőr, ha felteszem rá? Vagyis már feltettem, és nagyon jól néz ki. De a fény is sárga ha világít, nem lesz gond belőle?

2012. dec. 18. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
nem.
2012. dec. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem lehet használni, vagy nem lesz gond belőle?
2012. dec. 19. 00:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Sárga fényszóró izzót lehet használni, fóliázott lámpát nem.
2012. dec. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Régen voltak króm-égők, ezeknek a fénye volt a jellegzetes "krómsárga" színű. Olyat (ha még találsz) használhatsz.
2012. dec. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem fóliázhatod le. A fényszóróknak előre fehér vagy kadmium-sárga fényt kell adniuk. De az izzónak kell ilyennek lennie. Nem az a fontos, hogy mennyire néz ki jól, hanem hogy ne vakítsd a szembejövőt és te is jól láss vele.
2012. dec. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg hülye vagyok, az kadmiumsárga:D:D:D:D
2012. dec. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez is kadmiumsárga, nem vakít, szerintem sokkal szembarátibb fénye van, mint a fehér.

Meg van néhány autóhoz gyárilag sárga üvegű fényszóró is.

Olvastam valahol, hogy egy srácot megállítottak a KPM-esek mobil vizsgára, és nem érdekelte őket a sárga fényszóró.

2012. dec. 19. 10:16
 8/10 anonim ***** válasza:

na akkor tisztázzuk a dolgokat:


a törvény csak azt mondja ki, hogy milyen színű kell hogy legyen a kibocsátott fény


tehát, lehet akár rózsaszín is a fényszóró, vagy fekete, ha a kibocsátott fény színben és erősségben megfelelő, akkor nincs gond

2012. dec. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első vagyok és úgy értettem, hogy nem lesz gondod belőle.

De azt tudnod kell, hogy fényerősségben meg sem közelíti a fehér színűt.

A franciáknál nagy előszeretettel használták, de egyéb civilizált helyen nem terjedt el a sárga.A civilizált helyett írhattam volna európait is.

2012. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, közben én is megtaláltam az ide vonatkozó szabályozást, és tényleg csak a sznt írja. Azt nem hogy milyen módon lehet megvalósítani. És a lámpabúra színére sincs kikötés.
2012. dec. 19. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!