Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az autó tankolás helyes...

Mi az autó tankolás helyes technikája?

Figyelt kérdés

1 hete van saját autóm, még kezdő vagyok. Nem sikerül folyamatosan tankolnom, ha jobban meg akarom húzni a kart, mindig kiakad, és megáll a tankolás. Nagyon finoman kell ahhoz húznom a kart, hogy folyamatos legyen a tankolás, így viszont elég hosszú idő kell ahhoz, hogy elegendő mennyiségű benzin menjen a tankba.

Mi lehet a probléma?

Köszönöm válaszaitok!


2012. dec. 20. 00:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy nem tolod be teljesen a töltőpisztolyt. Vagy ne húzd meg teljesen a ravaszt.
2012. dec. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hmm. Érdekes, mert az ember odamegy a kútoszlophoz, leveszi az autó tanksapkáját, leemeli a töltőpisztolyt, belehelyezi a tank betöltő nyílásába, meghúzza, biztosítja a billentyűt és addig tölt amíg kattan, vagy szeretne tölteni, persze nem nem is kell biztosítani, lehet fogni is, csak az fárasztóbb. Nekem úgy tűnik, hogy azzal a pisztollyal van valami gond, vagy nagyon nem értem a problémát. Ha lekattan, annak az lehet az oka helyes működés esetén, hogy már beleér a pisztoly a tüzelőanyagba.
2012. dec. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Esetleg ha teljesen betolod a pisztojt,akkor mennifog..-ugyanis van egy zárólemezke a betöltőnyílásnál /általában/ mondjuk nekem suzukim van...-ami nem engedi belecsepegtetni a benzint.
2012. dec. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van egy fiatunk, abba ha a pisztolyt nem nyomod be teljesen, azis lekattanik mindig.
2012. dec. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elég sokféle pisztoly van, meg elég sokféle tankkialakítás - vannak olyan kutak, ahol én sem tudok folyamatosan tankolni, akárhogy rakom be a pisztolyt (főleg régebbi, kicsi kutak). Volt egy régi Fiestám, ott a tankba menő csőben volt valami görbület, ami nem engedte simán leszaladni a benzint és mindig leoldott a pisztoly...
2012. dec. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kipróbáltam Shell, OMV, maszek kútnál is, mindegyiknél lekattant a pisztoly, ha jobban meghúztam a kart. Amugy 2005-ös fiat puntom van.

Valószínű vagy nagyon habosodik a benzin ha töltöm, vagy el van dugulva a cső, amin keresztül a tankba jut a benzin.

Szerintetek?

2012. dec. 20. 12:01
 7/10 anonim válasza:
33%
Milyen technika? :O Odamész a tankhoz, leemeled a töltőpisztolyt és tankolsz. Ehhez nem kell technika sem diploma!!
2012. dec. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy en kannába tankolsz. Ott is mūködnie kell mindennek töltés, lekattanás, de nincs bonyolult geometria, mint az autóban. Azt csak úgy tudod teletölteni a kannát, ha folysmsgosan kihúzod a pisztolyt, hogy ne érjen bele a csō vége.

Az igaz, h egy picit különböznek a pisztolyok, de az a részük, ami a töltōnyílásba megy, elvileg szabvány, benzinesnél fōleg, a betöltōnyílás kivitele az autóban is szabvány.

Az is lehet, h nam teszed be rendesen a pisztolyt, ahogy itt írják és a csappantyúnak megy a benzin, de ezt nem nagyon hiszem.

Egyet tudok még elképxelni - és bármilyen ritka ez lehet a hiba - a tank gyorslégtelenítése nem jó. Vagyis mikor nyomod bele a benzint, nem tud távozni a levegō. Ez olyan s pisztolynak, mintha tele lenne a tank (a levegō is fluidum) és lekattan.


#2

2012. dec. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
KOnkrétan nekünk egy puntonk van, lehet bele tankolni csak teljesen bekell nyomni a pisztolyt, vagy kicsit forditani a pisztoly állásán.
2012. dec. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én is ugyan ilyen problémával küszködök, azt hittem én vagyok a béna. Egyébként milyen biztosító billentyű van a pisztolyon?

És hogyan lehet azt megoldani, hogy a pisztoly tartása nélkül lehessen tankolni?

2017. szept. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!