Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy csináljam az EGR szelep...

Kova 55 kérdése:

Hogy csináljam az EGR szelep tisztítását? Először még meleg állapotában leengedem az olajat, aztán feltöltöm 10W40es opel motorolajjal, esetleg ha sokat olajat fogyaszt akkor adalékanyagot is rakok hozzá?

Figyelt kérdés
Aztán kiszerelem az EGR-t letisztítom nitrohígítóval óvatosan, a csöveket is amennyire tudom, át fújom a forgó alkatrészeket Wd40-el és visszaszerelem? Beindítom, ha kialszik a hibajel akkor leállítom, leveszem az egyik sarut az aksiról,1 percig hagyom, a hibakódok törlése miatt és utánna megnézem hogy elég e az olaj ami benne van és hajts?

2012. dec. 20. 22:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Szeleptisztító spray is jó megoldás.Csak azért tettem fel a kérdést,mert nem megy az autóm,rossz az alapjárat,és ezt a hibát mutatta ki a gép!
2012. dec. 20. 22:23
 2/6 anonim válasza:
én féktisztítóval tisztítottam meg, azóta is f@szán működik :D
2012. dec. 21. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kb egy napig áztasd az oldószerben.
2012. dec. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Csavarhúzzóval kapargasd le a kokszot,aztán benzines ecsettel,ronggyal tisztogasd meg.Először vakold le,próbáld ki úgy jobb-e,én sprays dobozból szoktam hozzá próbára tömítést gyártani.
2012. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
GM opel olaj helyett tegyél bele valami normális olajat. Azt nem fogja enni!
2012. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért azt írtam,hogy valami adalékanyagot kell hozzárakni,vagyis úgy olvastam a totalcar oldalán is,azért van valami adalékanyag amitől nem szipuzza az olajat annyira.
2012. dec. 22. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!