Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ferdén áll a motoromon az...

Ferdén áll a motoromon az első kerék, mit tudok vele csinálni? (A kerék nem hajlott el, a tengelye is jó, csupán el vannak csavardova a villák)

Figyelt kérdés

Szóval úgy kell elképzelni, hogy az első villák olyan 10 fokot elcsavarodtak balra, és nem tudom, hogy állítsam vissza. Kapott egy kisebb ütést úgy állítódott el.


Honda NSR50 1989-es.


Ez egy neten talált kép, kb látszik, hogy néz ki a motor problémás része:


[link]


(Két háromszög cuccban vannak a villák, felülről a felső háromszögbe bele vannak csavarva, az alsó háromszögben meg bilinccsel van odafogatva. Ha kilazítom a bilincseket tudom forgatni az első kereket, de ha ráhúzom akkor megint elfodrul.)


Nincs elhajolva rajta semmi!


2012. dec. 22. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát azt te csak hiszed hogy nincs semmi elhajolva...


Nekem a Pannnóiámmal volt ugyan ez a gond. Az okozója pedig az hogy a kormánykiflik(azok a háromszög cuccok) meg vannak csavarodva valami fizikai behatás miatt.

Megoldás az hogy cseréled őket. Lehet hogy sikerülni visszacsavarni, és próbáltam. De aztán inkább kicseréltem mind a kettőt.

2012. dec. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mármint a telók nincsenek, a 'kiflik'-re rá se néztem. Egyébként köszi!:)
2012. dec. 22. 15:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én elég sokat szívtam vele... Cseréltem pár alkatrészt, meg minden csőszerű darabot indikátorórával meg esztergagéppel megnéztem(csakhát kb gyárilag görbe minden :D) aztán miután már minden alkatrészt cserélgettem és még mindig görbe volt jött a kormánykifli. Annak a cseréje után pedig egyenes lett...

Aztán hosszas és nem túl pontos méricskélés után sikerült rájönni hogy mi és hol van elgörbülve. De hiába nehezedtem rá a 65kg-ommal nem volt hajlandó visszacsavarodni...


Persze ha van hozzá türelmed és meg tudod állapítani hogy mennyire van eldeformálódva akkor megpróbálhatod megcsinálni. Hátha összejön :)

2012. dec. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!:)


Még annyit szeretnék, hogy ez a kormánykifli nem öntvény? Mert nekem annak tűnt, és az elv. előbb törik mint hajlik. Vagy legalábbis ezen a japán csodán nekem annak tűnt... Mindegy, ez eszembe se jutott, úgyhogy így is sokat segítettél, ment a zöld:)


(Addig meg Simsonozok... Azzal sose volt ilyen probléma:D)

2012. dec. 23. 01:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy a gépeden miből van. Az enyémen alu öntvény és egy darabig tud hajolni is mielőtt törik.


Na de tél van. Mire megkezdődik a szezon meg is csinálhatod:D

1-2 nap alatt meg lehet csinálni ha van hozzá alkatrész.

2012. dec. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!