Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines turbós vagy Dízel...

Benzines turbós vagy Dízel turbós autó a jobb?

Figyelt kérdés

Van külömbség köztük?

(nem értek nagyon a kocsikhoz)

Mit jelent az hogy biturbó-s autó? a turbó tudom mitjelent,de az hogy biturbó az mit?


2012. dec. 26. 18:17
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
66%
Ez így igaz, ahogy az utolsó mondja. Szerencsétlen emberek abban a tudatban vesznek pici turbós benzin motorokat, hogy na az majd örök élet, mert ugyebár csak a dízel romlik el. Majd lehet nézelődni. Azt meg mindig elfelejtik az emberek, hogy akkor eszik mondjuk 1-2 literrel többet a benzines, ha alapjáraton használod mindkettőt. Ha normálisan taposod, akkor megnő a különbség 3 literre is lazán, mert a dízelnek annyit nem növel a fogyasztásán, mint a benzinesnek.
2012. dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
71%
Igen. A dízel nem eszik meg 6-7 liternél többet, akkor sem ha nyomod neki, hiába nagyobb jóval. A benzines legalább 10-et megzabál akárhogy zsonglőrködsz vele, és hiába kisebb. Ezt így találták ki.
2012. dec. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Nos,ezt kiveséztétek azt hiszem.! :))

Nagyon szépen köszönöm.! :)

Persze akinek még van hozzáfűzni valója,nyugodtan írhat! :)

2012. dec. 28. 14:59
 24/28 urubu válasza:
Novemberben vettem egy nagyon használt Peugeot205-öst.Ugyan annyi ráfodítással fel lett ujjítva,utána 350 km-en 16 litert evett,nekem tetszik.És diesel.Nincsen benne turbó. :)
2013. jan. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
az új kismotoros turbós autók se esznek sokat, így próbálnak kicsalni belőlük több erőt.
2013. jan. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Én dízel párti voltam, de 2 éve egy autókereskedésben beültem egy Alfa 159 1750 turbóbenzines autóba és egy kör után megvettem mert beleszerettem. Amúgy dízel Alfát akartam venni a 2.4-es jtdm-es Alfát felülmúlta!
2014. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 sanyika89 válasza:
Diesel 3,5-4 fordulaton elfogy erőben, a benzines akkor kel életre, de akkor nagyon :D
2015. aug. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Viktor0070 válasza:

Én a huszon-harminc éves kocsikkal szerzett tapasztalataimat tudom csak veled megosztani. Azok között még ritka volt a turbó dízel, akkor még a benzineseket látták el főleg turbóval.

Személy szerint én a benzines turbós kocsikat jobban kedvelem mert szeretem ha a motor harapósabb és pörgősebb kicsit plussz az számomra leírhatatlanul jó érzés, amikor vissza kapcsolok egy vagy két fokozatot felbőgetem a motort és elkezd húzni mint egy vadállat. Nem mondom hogy rosszak a régi turbos dízelek de az egy kicsit más világ annak is megvan az előnye a hátránya is. Az újabb mostani dízeleket nem ismerem, de állítolag azok már tudják ezeket amiket leírtam a benzineshez.

Egyébként amint azt az előttem hozzászólók válaszaiból is láthattad a két kategória közül (legalább is szerintem) nem lehet választani, csak két konkrét autó közül.

Nem tudom milyen évjáratban és összegben gondolkozol, de javaslom néz meg mind a kettőből egyet-egyet és amelyik jobban tetszik azt vedd meg.

2016. júl. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!