Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A termosztáttal van gond?...

A termosztáttal van gond? Opel Vectra C 2006

Figyelt kérdés

Van egy 2006-os 1.9-es CDTI Vectrám, 120 lovas.

Nagyon nehezen melegedett be, raktam a hűtő elé egy kartonpapírt, így kb 10 perc alapjáraton való ketyergés után és 15-20 km után érte el a 80-90°C-ot a víz. Volt egy picivel hosszabb utam, 20 km után 93°C-os volt a víz, tartotta is. Gondoltam, hogy hazafelé kiveszem a kartont a hűtő elől, de így 30 km után sem érte el a 70°C-ot.

Túlzottan nem értek hozzá, de nekem elég meglepőnek tűnik, hogy 30 km nem volt elég neki.

Egy új termosztát megoldaná a problémát?

Előre is köszönöm a választ.


2012. dec. 27. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Első teled az autóval?


A dízel nem arról híres,hogy pár perc alatt felmegy a víz üzemi hőfokra.Esetenként 30 km sem elég neki,ha azt folyamatos 70-nel teszed meg.Városban 10 km is elég kell hogy legyen.

10 perc ketyergés is sok,2-3 perc után nyugodtan el lehet vele indulni,sőt,jobb is,mert kecesebbet dolgozik hidegen a motor..

2012. dec. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
egy dieselnek kell ennyi hogy bemelegedjen, semmi baja nincs.
2012. dec. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én b vectám 1.7 td. 10 km bőven elég az enyémnek, hogy felmenjen a maximumra a víz. Én sokallom a 10 perc járatást, és a 20 km utat. Ráadásul azért még nincsen -10,-20 fok hideg sem. Szerintem hamarabb kellene melegednie. És én nem járatnám álló helyzetben 10 percet. Beindítod, bekötöd magad, szuszansz egyet, és elindulsz. Terhelés alatt hamarabb melegszik a motor.
2012. dec. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kartonpapír nélkül is el kell érnie az üzemi hőfokot 10-12km alatt!!

Ha ez nem történik meg akkor termosztát csere. (nem nagy összeg)

2012. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-sa vagyok. 5-6 km-t szoktam városban közlekedni, már félúton langyos levegőt fúj a ventilátor. Aki azt mondja, hogy dieselnél normális, ha csak 30 km után éri el az üzemi hőfokot, annak vagy benzinese van, vagy nála sem jó a termosztát. Lehet, hogy félig nyitott állapotban maradt a termosztát.
2012. dec. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gomzoli ***** válasza:
Igen, biztos, hogy rossz a termosztátod, mert az igaz ugyan, hogy a dieselnek tovább tart felmelegedni, de akkor is el kellene érnie kb. 10-15 kilométer (vagy 15-20 perc város) alatt az üzemi hőmérsékletet. 100%, hogy nyitva maradt a termosztát, és mindjárt beindítás után az egész hűtőrendszerben engedi keringeni a folyadékot. Ugyanígy jártam múlt télen. Az alkatrész kb. 5000 Ft, plusz 20 perc munka kicserélni.
2012. dec. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez az első telem vele.

Van egy F Astrám is, 16 éves, 1.7 D. Kb 5 percet szoktam vele várni alapjáraton, 5 km múlva már közel 90°C-os a víz benne, ezért is csodálkoztam, hogy ennek a 30 km nem volt elég, hogy a 70-et elérje.

Kap egy új termosztátot.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2012. dec. 27. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!