Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S 51 60 ccm hidegen...

Simson S 51 60 ccm hidegen 2-3 rúgásra könnyen indul, melegen viszont semmi esetre se akar beindulni csak tolásra? Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Simson 51-esem (60-as henger) hidegen szívatóval 2-3 rúgásra könnyedén indul. Alapjárat hidegen-melegen mindig van, menet közben jól húz-gyorsul nincs vele semmi gond, elvinne a világ végére is.

A problémám annyi, hogy ha leállítom a meleg motort, és utána újra be akarnám indítani rúgásra nem hajlandó beindulni csak tolásra. Vajon mi lehet a hiba? Most újítottam fel (szimering, csapágy... Stb.) falsot 100% hogy nem szív, légszűrő és kipu tiszta.


A karbi vadi új német gyártmány, nincs eldugulva 16n3-as kissúberes, főfuvi 70-es /tű helyzetét próbáltam variálni …semmi eredmény.. így sem akar melegen rugásra indulni. Gyújtógyertya is is új NGK gyártmány (szép őzbarna színű).


Vajon mi lehet gond? Esetleg valami gyújtáshiba lehet? Egy új gyújtótekercset, trafót kellene cserélni? (Megszakító is, kondi is vadonat új és át lett rakva a középdobozba)


Nagyon jó masina, ezen a melegindításos problémán kívül nincs semmi gondja. Várom az ötleteket!



2012. dec. 28. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:

10.45-kor sem indult. Azt hittem mostanra már megcsinálod.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__380..

2012. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
?? jah 2x rakta fel ? mind1 a másiknál kaptam választ! Majd vmikor a napokban ránézek a szivatóra, elvégre ilyenkor nem használom annyit :) tegnapi jó időben mentem vele egy 20-30 km-ert elvégre még messze van a tavasz
2012. dec. 28. 12:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is mikor simóval jártam sokszor voltam így. De rájöttem, hogy a kompresszió hiánya miatt van ez. De lehet valami gyújtásnál valami bibi, ha nincs erős szikra.
2012. dec. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utánanéztem a szivatónak! Bowden nincs túlfeszítve, az egész szivató tökéletesen funkcionál.


Ez a melegindításos probléma továbbra is fennáll....pl ma is elmentem vele a szomszéd városba (10-15 km). Hidegindítással, alapjárattal továbbra se volt gond, itthon könnyen indult. Megérkeztem, leállítottam a motort kb 10 percet állt kinn. Mikor haza akartam vele jönni (még nem volt nagyon kihűlve a motor) , hiába próbáltam indítani nem akart indulni. Jó adag rugdosás után, kiszedtem a gyertyát, így rúgtam rá kettőt, majd beletettem egy másik "hideg" gyertyát és csodák csodájára elsőre bepöccent....


Nem tudom mi lehet gond. Esetleg így valami ötlet?

2012. dec. 30. 22:31
 5/6 sondor00 válasza:
Hali! Én a gyertyát cserélném ki mert künnyen lehet hogy a hőértéke kicsi!
2013. febr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kisebbre vettem az előgyújtást! és most már hidegen-melegen pöccröff!
2013. márc. 7. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!