Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eredetiségellenörzés hiánya...

Eredetiségellenörzés hiánya lehet bajom?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy használt autót kereskedőtől. Külföldről lett behozva és az összes papírt, új rendszámot ők intézték. Tegnap megjött a törzskönyv de az szerepel benne, hogy Eredetiségellenörzés hiánya. Tudtommal ez nélkül nem is írhatta volna a nevemre...kell ezzel foglalkoznom?

2012. dec. 28. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint nem muszáj első forgalomba helyezésnél hülyén hangzik mert csak most jött be az országba de keresztapám most kocsit is meg motort is papírozott le és nem kellett egyiknek sem eredetiségi...
2012. dec. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Első forgalomba helyezéskor nem kell eredetvizsga. Egyébként ők intézték, neked semmi felelősséged nem lenne még akkor sem ha elb*tak volna valamit.
2012. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Most már nagyon kíváncsi voltam. Megnéztem egy EU-ból importált autó törzskönyvét, amit én honosíttattam, és nincs ilyen bejegyzés. Amúgy asszem csak EU-ból származó autónál nem kell eredetvizsga.

Az igaz, hogy nekik kellene vállalnia a felelősséget, ha elbaxnak valamit az okmányirodában, de szerintem nem abban az országban élünk, ahol ez gyakorlatban is igaz lenne. Ráadásul itt minden a részleteken múlik, mert ha te úgy vásároltad a kereskedőtől - kérdésedben írtakat szó szerint véve - az autót, hogy az ő neve áll a szerződésen, mint eladó, akkor bizony kell eredetvizsga. Ebben az esetben ugyanis ő honosíttatta, te pedig megvetted tőle. Nem akarlak ijesztgetni, de ez az ország nem mindenben jogállam, és még finom voltam, a hatóságok pedig, hát... [link]

2012. dec. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Így van, EU-n belülről nincs se vám, se eredetvizsga.
2012. dec. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek aki segített. Németország Münchenből származik az autó. És megnéztem az adásvételi szerződésen egy Német név szerepel és egy Német cím tehát úgy csinálták meg mintha tőle vettem volna meg. Szóval akkor ezek szerint midnen rendben van.
2012. dec. 31. 10:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem igen.
2012. dec. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
2013. jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
2013. jan. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
dorika04, megértek minden személyes véleményt, eszmefuttatást, de biztos vagy benne, hogy ez valóban válaszként adható az adott kérdésre?
2013. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!