Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen büntetésre számíthat...

Milyen büntetésre számíthat az aki ugyan jogosítvány nélkül vezet, de már sikeres vizsgát tett mindenből és az okmányirodába már folyamatba van a jogosítványának készítése?

Figyelt kérdés
Érdekelne engem még, hogy ilyen esetben miként kezelik a rendőrök ezt az ügyet? Úgy mintha az illető csak a jogosítványát otthon hagyta volna, vagy úgy mintha még a szükséges képzést el se végezte volna ahhoz, hogy jogosítványa legyen? Esetleg ha linkeltek nekem erre valami jogszabályt netről azt megköszönném.

#bírság #jogosítvány hiánya
2012. júl. 21. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Mintha nem is lenne jogsid, s el is fognak tiltani egy időre.
2012. júl. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hmmm értem, és ha az igazoltató rendőrnek azt mondja az illető, hogy csak otthon felejtette a jogosítványát akkor azt honnan fogja megtudni nem-e hazudik? Az okmányirodába amikor megkezdik a jogosítvány készítését nem jegyzik be valami adatbázisba hogy már jogosítvánnyal rendelkezik az illető még ha azt nem is küldték ki neki? Mert ugye nincs az iratba gps követő rendszer hogy valóban megérkezett-e már az igénylő személynek. :) Tehát a lényeg az, hogy ő ha lekérdezi rádión a dolgokat akkor mit fog megtudni ebben az esetbe?
2012. júl. 21. 18:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudom, a rendőrök mind hülyék, de azért ennyire nem! :-)))

Ha még azzal is tetézed, hogy hazudsz, csak rontasz a helyzeten. Egyébként büntit kapsz akkor is, ha van vezetői engedélyed, de nincs nálad.

2012. júl. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezzel nem a rendőrt akartam lehülyézni, semmi bajom velük, csupán arra vagyok kíváncsi hogy van-e ilyen baki a rendszerbe amivel meg lehet úszni egy csekélyebb pénzbüntetéssel minthogy el is tiltsanak meg még fizetni is kelljen. Egyébként nem akarok én ezzel játszadozni csak érdekel a téma mert sok, véleményem szerint hülyeséget hallottam már ezzel kapcsolatban :)
2012. júl. 21. 19:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Én biztosan nem kísérleteznék ilyesmivel, mert szerintem lekövethető a jogosítványod útja. Ismert, hogy mikor vizsgáztál, ismert, hogy mikor kérelmezted a dokumentum kiállítását, azt is tudni lehet, hogy mikor készült el, hol tart a küldemény, átvetted-e már. A rendőr nyilván nem fér hozzá minden ilyen adathoz a helyszínen, de a szabálysértési előadó már utána tud nézni később.
2012. júl. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az okmányirodába amikor megkezdik a jogosítvány készítését nem jegyzik be valami adatbázisba hogy már jogosítvánnyal rendelkezik az illető még ha azt nem is küldték ki neki?"

Amíg nincs kész a kárya nincs száma sem, és addigg nem szerepel az adatbázisban!

2012. júl. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van. Nem hazudhatod, hogy otthon hagytad, mert bediktálják az adataid a központba és rögtön látják, hogy nincs jogosítványod, mivel akkor kerül be az adatbázisba a jogosítvány amikor elkészítették a plasztikkártyát, hiszen akkor lesz sorozatszáma.
2012. júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 19:58-kor válaszoló. :) Erre voltam kíváncsi. Köszönöm a többieknek is a választ!
2012. júl. 21. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!