Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a tapasztalat, vélemény...

Mi a tapasztalat, vélemény egy Daewoo Ticoról?

Figyelt kérdés
Kell vennem egy kis autót,munkába járni,és előtte utána a gyerekeket hozni vinni.Egy ilyenre gondoltam.Tapasztalatok?Esetleg akinek ez van,vagy a környezetében valakinek,,bármilyen info jól jönne.
2012. dec. 30. 07:27
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

A Lupot nem ajánlom. A hiperszuper alacsony fogyasztású túl van bonyolítva, ilyen idős korában már sok vele a baj.

Akkor már inkább a Tico. Vagy egy ezres Swift, városban az se eszik sokat. Egyébként ha rövid utakon fogod használni akkor a Ticotól se várj 5 literes fogyasztást.

2012. dec. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a Ticonak pontosan 5 liter a fogyasztása városban! Hidd el egy párszor már teszteltem!
2012. dec. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 Napkiraly ***** válasza:
100%

Natehát: ticom volt,matizzal jártam tartósan, swiftet meg csak kívülről láttam. Ennek tükrében:

Tico vagy matiz: Egyértelműen tico. A matizt azért kezdték gyártani mert meg kellett felelni a drágajó uniós kibocsátási normáknak. A matizban emiatt egy elektronikus motorvezérlés dolgozik (kilőttem a rádió biztosítékát,nem indult az autó!). Hamarabb rohad, a futómű egy rémálom (ahol a tico 120nál előzött, az 100nál majdnem az árokba dobott). A matiz 2-nél tapasztalatom szerint a fogyasztás 6,5 l, ticonál 5,5 l (vegyesben).

"Inkább egy swiftetmerazjó": Fogalmam sincs a swiftről. Viszont amíg ticoval jártam sosem kellett árokparton autót szerelni, sosem vittem magammal szerszámokat, és röhögve tankoltam. A futómű hamar kopik, az ajtók alja hajlamos rozsdásodásra, de mindkettőre van olcsó ellenszer, más bajod meg nem nagyon lesz.

2012. dec. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 Napkiraly ***** válasza:
100%
Ja igen, a tico 5 sebességes (szemben mondjuk a 4 sebességes marutival), és alattam sosem állt meg
2012. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm,köszönöm,köszönöm...tico volt az első megérzés,valószínű hallgatok a megérzésemre,meg persze rátok akik jobban ismerik.
2012. dec. 30. 17:57
 26/39 anonim ***** válasza:

Mennyi pénzt szánnál rá? Itt van ez ez egy ígéretes példánynak tűnik:


[link]

2012. dec. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%

"Fogalmam sincs a swiftről. Viszont amíg ticoval jártam sosem kellett árokparton autót szerelni, sosem vittem magammal szerszámokat, és röhögve tankoltam."

Hidd el a Swifttel sem kell.


"Pedig a Ticonak pontosan 5 liter a fogyasztása városban!"

Gondolom nem télen, téligumival, hidegben, úgy hogy az autómata szivató ki sem tud kapcsolni, mert 3 km-es út után már le is állítják. (Falu. Én is ott élek, nincsenek nagy távolságok. A kérdező pedig faluban rohangálós kisautót keres.)

Ezzel nem azt akarom mondani hogy a Swift márpedig eljár, nem. Ilyen körülmények között az sem.

Ha tényleg minimál autó kell, akkor jó lesz a Tico. Tulajdonképpen megbízható kis dögök. Jobban jársz vele mint egy kispolszkival, vagy hasonlóan mini autóval.

Egy jótanácsot mondok azért: Olajat ne 10 ezer kilóméterenként cserélj, hanem hamarabb (víz gyülemlik fel az olajban. Ha leveszed az olajbeöntő sapkát, láthatod hogy fehér trutymó van rajta.), mondjuk 6 ezer kilóméterenként vagy évente. ( attól függ melyik jön el hamarabb) És néha nem árt ha mész vele legalább havonta egyszer hosszabb távra, ahol meleg motornál (nem csak a víz, az olaj is meleg legyen) minden fokozatban kihúzatod. A sok rövid út alatt nagyon le tudnak kormolódni a szelepek. Aztán meg majd nem zár rendesen...

Jó autózást mindenkinek!

2012. dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszi a jó tanácsot!!! !!
2012. dec. 30. 20:32
 29/39 A kérdező kommentje:
A belinkelt ticoval szemezgetek már egy ideje!!!
2012. dec. 30. 20:33
 30/39 Napkiraly ***** válasza:
82%
Két dologra figyelj, ne rohadjon és ne füstöljön. És persze hideg motorral tesztelj.
2012. dec. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!