Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 28 éves lánynak milyen kezdő...

Nevemszem kérdése:

28 éves lánynak milyen kezdő sport motort?

Figyelt kérdés

Kizárólag sport motor érdekel. Semmikép sem szeretnék még a kis gixxer vagy ahhoz hasonló teljesítményű motort.


Használt motort szeretnék és nem túl régit, Az Aprilia RS 250 a kedvenc , de az már nem fiatal és sajna elég szervizes..


Várom az ajánlatokat/linkeket Köszi: Noémi



2012. dec. 30. 13:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

"kezdő sportmotor" XDddd


Ez valami vicc,ugye?

2012. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem vicc, ültem már kisebb gépeken, nekem ez a hasalós póz jön be, kanyar vadászat.
2012. dec. 30. 13:57
 3/24 A kérdező kommentje:
Szerinted ezt a hahotától kérdezem?
2012. dec. 30. 13:57
 4/24 anonim ***** válasza:
Suzuki GS500, Kawasaki ER5N. Bár ezek naked motorok (sportmotor idomok nélkül) , azért kezdésnek szerintem jók lesznek.
2012. dec. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

[link]


Ezzel megtudnád görbíteni a teret:)))

2012. dec. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Hayabusa kezdésnek :))


Amúgy vegyél Aprilia RS-t, de a 250-es túl erős meg ritka, 125-öst vegyél, az is simán 40 lóerő körül van.

2012. dec. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Mondjuk az sem lényegtelen, hogy mennyit szánsz rá forintban - van ezernyi típus és még választék is van belőlük.

Meg egyéb kérdések:

-fontos hogy idomos legyen?

-min/max teljesítmény?


Az ER5 egy népszerű típus - nem véletlenül van sok oktatási célra befogva.

Nekem pl. bejönnek a Ducatik, de 1 millió környékén is vannak még elszomorító külsejű példányok. Aminek a külseje olyan, annak a belseje is általában. :(

2012. dec. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 gelato válasza:

Sziasztok , én Cbr600f -et választanám megint csak ,nekem szempont volt a dizájn és a könnyű kezelhetőség,miután nem vagyok egy testes alkat,ráadásul robogóról váltottam nagymocira .....


[link]


30/F

2012. dec. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

GSXRben vannak 250-esek is, sőt 400-as gépsárkányok is. Bár lehetséges, hogy belpiacos gépeket nem túl szerencsés vásárolni, pláne ilyen régebbi motorokat.

Két dolgot kell figyelembe venned: a pénztárcádat és hogy leér e a lábad a motorról. A mai sportmotorok egyre kisebbek ( kompaktabbak ) még pl K1-es GSXR kifejezetten nagy darab, "dundi" a mai gépek mellett.

A személyes véleményem az, hogy bármilyen sportmotorra felülhetsz, legyen az akár 600-as, 750-es vagy 1000-es és így tovább. Egy 250-es géppel ugyanúgy kiegyenesíted a kanyart vagy felkenődsz valamire ha agyilag zokni vagy. Nyilván vezetéstechnikailag vannak különbségek.

Átlagos képességekkel simán elboldogulsz bármilyen kereskedelmi forgalomba szánt motorkerékpárral.

Sportmotorból eleve elég rizikó használtat venni.

Nem lehetetlen jó motort venni, de nagyon sok ember szeretne a régi motorjából újabbat venni és ezzel tudattal is írja ki az irányárat. Sőt, a kötelező szervizeket is csak a garancia idejére tartják be.

Egy sportmotor úgy általában szerviz igényes ( csak az üzemórás krossz gépek amelyek még inkább igénylik a törődést szerintem), általában 6e km-ként van a szervizperiódus ami minimum egy olajcserét jelent és ez később csak halmozódik. Szóval nem egy olcsó mulatság, ezzel jobb ha most tisztában vagy. ( A gumiról még nem is beszéltem).


Ja és a végére a tanácsom: ha hosszú távra tervezel akkor vegyél új sport motort.

2012. dec. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi hozzászólásokat/tanácsokat. A legfőbb szempontok a külső(full idomos), az ár 1,2 mill-ig kb. és a teljesítmény az bőven 100Le alatt. Mondjuk '10-es '11-es cbr250 rr, az pont elég lenne kezdésnek, szokni az élményt...
2012. dec. 30. 18:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!