Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Teljesen kezdő "testépítőként"...

Teljesen kezdő "testépítőként" kérek tőletek segítséget! Mit ajánlatok, mire kell figyelni, táplálkozás, stb?

Figyelt kérdés

Szóval, itthoni körülmények között szeretnék kicsit normálisabb külsőt varázsolni magamnak, és ebben kérem a segítségeteket.


17 éves vagyok, 180 cm magas, és körülbelül 62 kg. Mindenki azt mondja, hogy nagyon sovány vagyok, ami részben igaz is, mert a karjaim, meg a lábam olyan vékony mint a televízióban hirdetett intimbetét (:D), de a hasam, meg a melleim eléggé nagyok, amiket jó lenne lefaragni.


Szeretnék egy kis izmot összeszedni a karomra, lábamra, mellre meg hasra, de teljesen tanácstalan vagyok hogy kezdjem meg mivel, mert összezavarnak a dolgok amiket olvasok.


A kockahas mivel, és mennyi idő alatt válhatna elérhetővé az esetemben?


Ha van kérdésetek, vagy van valami fontos amit kihagytam írjatok! :)



2012. nov. 28. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre nem lehet naturálban izmot felszedni és zsírt leadni, mert energetikailag különböző étrend szükséges hozzá. Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell, ami kalóriapluszt jelent, a zsírleadáshoz pedig szálkásító diéta, ami kalóriadeficitet jelent a napi energiamérleg szempontjából. Tehát el kell dönteni, hogy mi legyen előbb.


Szerintem előbb tömegnövelő étrenddel és súlyzós edzéssel izomtömeget kellene növelni.

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]


Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzés kell 2 hónapig:

[link]

Majd végezhetsz utána 1-2 hónap un. A-B-A, B-A-B edzést:

[link]

Utána válthatsz heti 3-4 napos osztott edzésre, ahol már heti egyszer dolgoztatunk meg egy izomcsoportot, de akkor keményen és több gyakorlattal.

[link]

[link]

2012. nov. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezek szerint te az a tipikus "skinny-fat" alkat vagy. Igazából én 62kg-al semmiképp sem szálkásítanék, bár nem tudom mennyire vészes a dolog. Egy képet mellékelhettél volna.

Ha csak "kicsit" fedett a hasad, akkor inkább tömegnövelést javasolnék első lépésnek. 2 hónapig teljes testes edzés, majd utána 3 vagy 4 napos osztott edzésterv.

A tömegnövelő étrended lőelemei:

2-2,5g testtömeg kg fehérje

5-6g testtömeg kg szénhidrát


Fehérjeforrások: hal, szárnyasok, marha, tojás, túró, táplálékkiegészítő

Szénhidrát: zab, rizs, durumtészta, teljes kiőrlésű kenyér


Tehát először el kell dönteni, hogy kockás hasat akarsz és fogynál, vagy izmot akarsz növelni? A kettő együtt nem megy.

2012. nov. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szerintem először izmot kellene növelnem... :)

Képet mellékelek, amikor lesz rá lehetőségem, szerintem ma kora este! :)


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. nov. 28. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!