Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha friss jogositványommal...

Ha friss jogositványommal félek vezetni, akkor mi a jobb, ha leküzdöm és vezetek, vagy ha nem?

Figyelt kérdés

2 hónapja van jogsim, nagyon ritkán vezetek, 1 hónapja egyáltalán nem is tettem.

El fogom felejteni azt is, amit tudok?

Már 3-ik éjjel mikor felkelek nem tudok visszaaludni, mert 3-án egyedül kellesz elmennem autóval és rettegek mi lesz.

Ne is menjek, vagy igy kell leküzdeni a félelmemet, hogy megyek és kész?



2012. dec. 30. 14:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Indíts kifelé az útra!

Mitől fosol? Mész pár kört az udvaron, felszántod a kertet egy kicsit belejössz azt mehet élesbe!

2012. dec. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Ne rettegj, gyakorolj.:) Én sokkal felszabadultabb voltam, amikor először egyedül vezettem.
2012. dec. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
90%

Koncentrálj arra amit csinálsz 100%-ig és nem lesz baj.

Ja és ne hősködj csak ésszel vezess!

2012. dec. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon alkalmasak ezek az ünnepnapok arra, hogy kezdő vezető gyakoroljon, mivel lényegesen kisebb a járműforgalom, mint munkanapokon.

Ülj be holnap d.e. az autóba, járd vele végig azokat az utcákat, stb. amiket akkor jártatok, amikor még tanultál. Utána mehetsz néhány kört a kevésbé rutinos helyeken is.

Ne parázz, mert csak annál rosszabb lesz.

Ha átmentél a vizsgán, akkor biztos lehetsz abban, hogy mindig tudni fogod, mit kell csinálni. Figyelj a kocsira és a környező forgalomra, és főleg ha kerékpárost látsz (oldalról nem fél méter, 1 méter az előzési távolság a kerékpárosban levő pia miatt!!!)

2012. dec. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

4-es vagyok!

Ahogy meglett a jogsim, én vasárnap kora-délután tettem ilyen gyakorló köröket, hogy végigmentem az oktatómmal járt utcákon, és még a végén azon a d.u. végigmentem olyan utcákon is, amelyeken az oktatómmal nem jártunk.

A vasárnap d.u. is azért volt jó időpont, mert olyankor kisebb a forgalom, kevesebb közlekedőre kell figyelni.

2012. dec. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%
A legfontosabb, hogy ne erőltesd. Én is féltem elsőre, mentem már jó párszor és még mindig van egy kicsi stressz, de tudom majd elmúlik. Amikor kedved van vezess, amikor meg parás vagy, akkor nem kell feltétlenül autóba ülni. Relax, majd belejössz :)
2012. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Ne görcsölj e vezetésen,csak menj menj menj menj. ne hidd azt ha belejössz hogy hú mekkora király vagyok,de abbba semmi féle képpen ne hagyd nem baj ha néha leffulladsz vagy másnak is fékeznie kell miattad másik autón is van fék csak óvatos legyél körültekintő és ne veszélyeztess mást.
2012. dec. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Mikor tanultam jól ment a vezetés, csak sajnos azóta ritkán van ráalkalmam, és az idő elteltével csak roszabb, mert ha mondja is a párom hogy vezessek én, akkor is azt mondom, hogy inkább nem. De lehet a gyerek miatt van a hátsó ülésen :)

2012. dec. 30. 16:54
 9/14 anonim ***** válasza:
84%

Ja!

Gyakorolni csak egyedül! Se gyermek, se feleség!

2012. dec. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Az előttem szólónak igaza van! Mikor friss jogsis voltam, én is utáltam hogy kedves túlaggódó családtagjaim folyton belepofáztak abba amit csinálok.

Sokkal magabiztosabb voltam, ha egyedül mehettem valahova.


A másik: friss jogsisként 17 évesen nem vetettem magamnak autót. Teljesen feleslegesnek éreztem. Így csak nagyon ritkán vezettem. Talán havonta egyszer-kétszer fél órát. Aztán 12 évvel később olyan munkám lett, hogy naponta akár 600 km-t is vezetnem kell. Az elején bele kellett rázódnom, de még ennyi év után sem felejtettem el vezetni.

2012. dec. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!