Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata szívató mennyit...

Automata szívató mennyit fogyaszt (benzines)?

Figyelt kérdés

Országúton 80-90 km/órás egyenletes sebességnél (5. seb, 2000-2300 fordulat) közel 7 liter a fogyasztás (20 éves a járgány). Ha hidegben indítom, nagyjából 4 perc alatt a fordulatszám 2200-ról 3500-ig emelkedik, utána 2 percig 2500 körüli. (Ha nem járatom, akkor legalább ennyi ideig szaggat, nem megy egyenletesen)

Ez idő alatt mennyi lehet a fogyasztása?



2012. dec. 31. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag 6 perces fogyasztásra vagy kíváncsi ?
2012. dec. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
pár deci
2012. dec. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Terheletlenül jóval kisebb a fogyasztás, mint haladás közben (Terhelés, légellenállás, stb...)

Az én 2000 cm3-es autóm alapjáraton (800 ford/perc) 0,5 litert eszik óránként. Tudom, hogy nem lineáris, de szoroozuk meg 3-mal (kb. 2400 ford/perc) és legyen 1,5 liter/óra a fogyasztás, így 6 perc alatt kb. 1,5 dl-t eszik meg...

2012. dec. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából mindegy, ugyanis ha nem melegíted akkor is dúsított keveréket kap, csak még hidegen is terheled mellé, azt meg nem szereti egyik blokk sem.



Amúgy Harkonnen számítása tökéletes.

2012. dec. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Honnan tudom, hogy mennyi az alapjárati fogyasztás? Az én kocsimban még minden analóg, ráadásul mechanikus, fogyasztásmérő pedig nincs benne. Sosem tudom pontosan, hogy mennyi benzin van benne, csak utántöltéssel tudom megállapítani a fogyasztást, de ez is csak hozzávetőleges, mert a benzinkutaknál különböző hosszúságban ér bele a cső vége. Ezért gondoltam, hogy a menet közbeni fogyasztásból esetleg becsléssel ki lehetne kalkulálni.

(Nyilván légellenállással, súrlódási együtthatókkal, útemelkedéssel, hatásfokkal számolni kicsit összetettebb feladat lenne)

2013. jan. 1. 10:03
 6/6 anonim ***** válasza:

előttem már profi választ kaptál...


én csak illő tisztelettel javaslom(magamból kiindulva) hogy ne bonyolódj ilyen piti problémákba.. én is csináltam, de semmi értelme..vagy autózol, vagy megőrülsz a sok méricskéléstől...sok kocsim volt, nagyon ócska is, de nem érdekelt a fogysztása, csak menjen.. ha érzésre sokat evett, irány a piac.. na jó, ezek már 15-17 liter felettiek voltak...

nagyon korszerű motorja van a mostani vasamnak, de sokkal többet fogyaszt,mint a gyári előírt.. nem érdekel, mert kifogástalanul működik.


hidegen pörög ez is, de ez van...


jó olaj, jó benzin, a kipufogógáz elemzés mindent elárul... ha az jó műszakin, akkor jó a motorod. a többi nem számít.

2013. jan. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!