Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segíts peugeot 206 ég a motor...

Segíts peugeot 206 ég a motor diagnosztika lámpa úgy érzem nem megy csak 3 henger erőtlen gyertyát cseréltek testőre gondolok esetleg injektor máskor is volt már ilyen de magától helyre jött?

Figyelt kérdés
2012. dec. 31. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
gyújtótrafó nálam az szokott a hiba lenni igaz nekem nem peugeotom van vegyél egy kézi diagnosztikát 25ezer
2012. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Cseréljétek ki az egyes henger (vezérlés felől ) a befecskendező fejet ...

Nincs benne benzin szűró és tele hordja szutyokkal ...

Diag műszer szerint égés kimaradást ír be ...

2012. dec. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt jön a hurrogás ,tudom a Francia a lendkerék felől számol ...

Azért írtam (a vez felől :) )

2012. dec. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Felraktuk gépre az is azt írta befecskendezo 3 henger hiba a hangja az autónak gyűjtse problémará utal
2012. dec. 31. 16:48
 5/8 arnieee válasza:
Sziasztok, nekem hasonló a problémám. Amióta bejött a hideg és fölleg ha párás az idö, mostmár 1 hete elég sokszor remeg az egész autó, mintha nem menne 1 henger, több autószerelönek elmondtam a tapasztalatokat és a trafosor cserét mondták. Meg is vettem de ugyanugy beteg! valami tipp??
2013. jan. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 arnieee válasza:

és nem folyamatosan van, hanem amikor bemelegszik a motor utána idöközönként akármikor amikor rájön a roham...:)

ezért pl az injektorokat kizárták, mert akkor folyamatos lenne a gond. Univerzális hibakódkiolvasó program amúgy, elektromost gyujtáskimaradást irt...

2013. jan. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
nálam is van, hogy kigyullad a diagnosztika lámpa, a kézifék lámpa és a STOP felirat együtt, de csak emelkedőn, vagy balos kanyarban ha átmelegedett a motor. De se rángatás semmi, csak a lámpák és a hang jelzés. Valaki tudna segíteni, hogy ez mi lehet?? :(
2014. febr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok!

Nálam is ugyanez a gond. Hidegen tökéletes az autó,de felmelegszik a víz,és az egyik henger leáll.

Nos,tegnap rájöttem a problémára:

Az egyik (kisebb) gond az lehet,hogy át van szakadva a hengerfejtömítés. Mégpedig azért,mert mint tudjuk hidegen kisebb a víz nyomása,a motorban a zárványok is összehúzódnak stb. Melegen viszont megnő a víz nyomása, a motor is "tágul" (hiszen vas),ezért a hengerfejtömítés "szakadásánál" víz jut az adott hengerbe,így kioltja az égést.

Ha nagyobb a probléma,akkor a hengerfejen lehet egy kisebb deformálódás,amit egy hengerfej síkolással lehet megoldani (25-40000 ft). Rosszabb esetben ez lehet még repedés, akkor hengerfejet kell cserélni(érdemes bontottat keresni).

Én hétfőn viszem vissza a kocsimat,amit szeptember 26.-án vettem át az OPEL DUNA-nál. Természetesen visszakérem a pénzem,mert én nem egy motorhibás autót szerettem volna venni 750000 forintért.

2014. okt. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!