Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda CBR 125 tanuló motornak...

Honda CBR 125 tanuló motornak megfelelő?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy 20 éves vagyok így most még egy darabig nem tudom megcsinálni a motoros jogsit (mert ha jól tudom mától megemelték a korhatárt...vagy rosszul tudom??) de nagyon meg szeretnék tanulni motorozni és találtam a neten néhány nagyon jó állapotú és kedvező árú Honda CBR125 köbcentis motort amikre még lenne is pénzem...szerintetek jó lenne első motornak? (tanulásra tudnám hol használni jelenleg így jogsi nélkül)


Legnagyobb álmom amúgy egy 600-as CBR!! viszont úgy gondolom,hogy az a 120 lóerejével nem igazán kezdő motor...vagy szerintetek meg lehet tanulni azzal is motorozni úgy, hogy logikusan zöldfülűként nem húzom a motort??



2013. jan. 1. 21:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Röviden:


Megfelelő.


" 120 lóerejével nem igazán kezdő motor...vagy szerintetek meg lehet tanulni azzal is motorozni úgy, hogy logikusan zöldfülűként nem húzom a motort??"


Ezzel is meg lehet tanulni. Sem zöldfülűként sem tapasztalt motorosként nem kell a közutat versenypályának használni.

2013. jan. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Most milyen jogsid van? Ha Akor. és van egy éves, akkor jövőőre 21 évesen és 2 év gyakorlatal kategóriaváltással megcsinálhatod a korlátlan A-t. Ha csak A1-ed van, akkor igazából nem tudom, hogy mi a helyzet, csak annyit tudok hogy közvetlen korlátlant nem lehet kategóriaváltással csinálni, de ha A2-t lehet, akkor azt érdemes és 2 év múlva 22 évesen megcsinálhatod a korlátlant. 2 évet még így is megspórolsz.
2013. jan. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A CBR125 pont elég, 90-nél bőven tudsz előzni is.


A CBR600-zal nehéz megállni, hogy ne húzasd, amikor baromira húz.

2013. jan. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én a fokozatosság elvét vallom, ismerek családos férfit aki gsxr-t vett simson után amit még katona korában tudott megvenni, utána hosszú évekig semmi, és 6. éve tán hogy az 1000ccm-es suzukival motorozik


Ha abszolút nem ültél vezetőként motoron akkor persze jó választás, viszont ha tudsz mihez viszonyítani simán vehetnél 600ast is, nem kell ahhoz 3óra ismerkedés után 3-asba váltva közlekedni


Én a helyedben olyan motort vennék amit el is tudok adni majd, és nem méh-be leadni

Aki nagymotort szeretne annak úgyis a forgalomban való jártasság és váltás megtanulása a főszempont, tehát megtenné egy enduro is tanulásod során alkatrész utánpótlás is kell, de ahogy gondolod

2013. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,jó ezt olvasni :)


Utolsó válaszoló : még semmilyen jogsim sincs!!!

Igazából ezért is gondoltam kapásból a 125 köbös mocira!!

Azt megtudnád mondani,hogy B-s jogsival is lehet 125ccm-ig motort vezetni??? mert ha igen akkor a B-st meg akarom csinálni idén és akkor marad a 125-ös CBR!! (persze csak akkor,ha a B-s korhatárt nem emelték,de ha jól tudom ez nem lett emelve)

2013. jan. 1. 21:38
 6/17 A kérdező kommentje:

Igazából érett legény vagyok szóval lehet,hogy megtudnám állni,hogy ne húzzam tovább a motort bár értem miről beszélsz :) az ember olyankor teljesen szabadnak érzi magát és hát...valóban nehéz lehet megállni :D


Utolsó: köszi a tipped csak tudod azért ennyire nem vagyok pénzes, hogy így cserélgessem a motorokat... ezt a honda cbr125-öt ha megveszem akkor erre jó néhány évig (kb. 5-6 évig) hűséges társamként fogok tekinteni a jövendőbeli barátnőm mellett természetesen :D

2013. jan. 1. 21:44
 7/17 anonim ***** válasza:
Csak SMKP-t vezethetsz B-s jogsival... Úgyhogy bukó.
2013. jan. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
De viszont kb 30ezer körül leteheted a B125-öt, ha megvan a B jogsid viszont oktatás csak pár óra van, ezért megéri segédmotorral gyakorolni kicsit. Ha valakinek van a családban vagy barátnak váltós segédmotorja, azt is elég elkérned, vagy megkérned hogy segítsen mert nem egy bonyolult dolog.
2013. jan. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%
30e-ből simán nem lehet letenni az A1-et. Azok kb. avizsgadíjak. De ne higgye senki, hogy 3 (!!) óra gyakorlással le fog tenni egy rutin és forgalmi vizsgát. Még egy rutint sem. Az óradíjak pedig elég magasak.
2013. jan. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy senkinek nincs a családban segédmotorja viszont mindenki tud motorozni,de majd kitalálok valamit..egyik ismerősömnek még remélhetőleg meg van a Simson-ja azt lehet elkérem tőle egy pár napra.


utolsó: ezt nem kell elmagyarázni....tudom,hogy 3 óra gyakorlással még nem leszek Valentino Rossi és nem lesz meg a tudásom ahhoz,hogy ogsit szerezhessek....De mivel eléggé szabad,független emberke vagyok nagyon sok időm lenne gyakorolni és úgy gondoltam, hogy olyan fél év gyakszi után akkor megcsinálom az A1-et!!

2013. jan. 2. 08:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!