Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a helyzet az M kategóriával?

Mi a helyzet az M kategóriával?

Figyelt kérdés
Hali.Nyár óta 1540 kérdést láttam, hogy M kategória változni fog '13-ban...Nemtudom hol lehetne megnézni, hogy mi a helyzet vele, ezért gondoltam megkérdezem, hogy változott-e:D

2013. jan. 2. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
16 év lett a korhatár
2013. jan. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

325. oldalon vannak a január 19-től életbe lepő korhatárok.

2013. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az "M" kategória életkor szüksége 14 marad, de nem lesz már lehetőség letenni a vizsgát. Azaz, aki 14 éves és 2013 előtt megszerezte az "M" jogosítványt, mehet vele.


Lesz helyette "AM", amihez 16 év kell.

2013. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szabó Zsolt20 válasza:

Csak január 15-től módosulnak. De mivel hivatalosan december-február időszakban nincs vizsgáztatás így hiába kezdte valaki el 16 (15,5) éves kora előtt a kreszt az "M" kategóriára, az sem fejezheti be csak ha majd betölti a 16-ot és immáron "AM" kategóriást kap majd.

A két kategória között még egyetlen egy fontos különbség lesz. Az "M" kategória NEMZETI KATEGÓRIA volt míg az új "AM" NEMZETKÖZI KATEGÓRIA lesz.

2013. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szabó Zsolt20, ne zavarjon hogy feletted 2 válasszal linkeltem a jogszabályt(!) és ráadásul még azt is odaírtam alá(ha esetleg lusta lennél megnyitni és megnézni) hogy mikortól lesz...
2013. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szabó Zsolt20 válasza:

heeegany, köszi szépen a tájékoztatást. Egy másik hivatalos linken utána én is láttam, hogy január 19-től lesznek érvényben.

De akkor te nem olvastad végig. Hiszen az "M" megmarad!


[link]


7. melléklet


"Járművezetésre jogosító okmányok kiadásának életkori és jártassági feltételei a 2006/126/EK irányelvnek megfelelően 2013. január 19-tõl


I. Életkori feltételek

1. 14. életév az „M” kategóriába tartozó jármŰ vezetésére."

48. oldal

2013. jan. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De, végigolvastam, és elég sok ugyanilyen kérdésbe le is írtam. Ide csak linkeltem, oldalszámmal együtt.

Vagy most az a baj hogy a válaszod ezen részét ne kritizáltam? :P


Amúgy a Magyar közlönyt érdemes olvasgatni. Hasznos dolgok vannak benne.(én elég sokat elolvastam már belőle)

2013. jan. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szabó Zsolt20 válasza:
Én is szoktam a Magyar Közlönyt olvasni!
2013. jan. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!