Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire gáz a helyzet?...

Mennyire gáz a helyzet? Szerelő mennyiért csinálja meg kb? Még mennyit lehet vele menni?

Figyelt kérdés
Van egy 98-as hyundai lantrám és az olajjal vagyok bajban. Már régóta le kellene cserélni (1,5 éve vettem így nem tudom mikor volt utoljára lecserélve). Az olaj fekete benne (ha jól tudom nem szabadna feketének lennie, de nem értek hozzá)és nincs valami bizalom gerjesztő állaga. A váltó olajjal is problémáim vannak (automata váltó) olyan az állaga mint a víz. Mostanában nem nagyon mentünk vele, de most muszály lesz vele fehérvárról pestre elmenni.
2012. dec. 11. 11:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja és még egy pár dolog:

A egyesből kettesbe nehezen vagy egyeltalán nem vált ez miért lehet? Nagyon aggódom miatta, mert szeretem ezt az autót.

A két hátsó féklámpa nem ég ezért megbüntethetnek? (a háromból csak egy működik)

A kipufogón a hangtompító tönkrement ettől lehet valami baja?

Megcsináltatni csak a tél végén szeretnénk

2012. dec. 11. 11:24
 2/11 anonim ***** válasza:
inkább muszáJ lesz szerelőhöz vinni, ha nem akarod hogy gáz legyen
2012. dec. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De most nincs pénzem rá majd csak nyáron lesz
2012. dec. 11. 11:30
 4/11 A kérdező kommentje:
Már régóta meg akarjuk csináltatni, de sajnos a pénzhiány az oka mindennek csak az olaj lesz bele 20-30 ezer
2012. dec. 11. 11:31
 5/11 intrepid ***** válasza:
A legrosszabb így elindulni vele, hogy nem tudod, milyen állapotban van a kocsi. Gondold végig, ha útközben megadja magát, akkor az mivel jár: ott maradtok az út szélén, valahogy tovább kell jutnotok. Így utazni mindig drágább, mint eleve vonattal elindulni. 2: a kocsi szállíttatása nagyon nem olcsó mulatság. 2: utána is el kell vinni szerelőhöz, ugyanúgy ki kell fizetni a javítást is, az olajcserét is. Esetleg még további károk is keletkeznek a motorban ha így használod. A pótkerék használható? Ilyenekkel szoktam találkozni. Az öreg taxis.
2012. dec. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amikor megvetted volna az autót úgy kellet volna kezdeni hogy az összes folyadékot lecserélni és az összes kritikus illetve kopó alkatrészt cserélni (vezérműszíj, benzinszűrő, ilyesmik), addig egy métert sem az autóval.


Most lehet olyan olaj van benne ami már 20.000 km-et futott. Ilyen állapotban nem mászkálj vele, mert egyszer úgy gondolja az autó hogy megáll az út szélén, és onnantól lehetséges hogy nem 40.000-50.000 ft lesz a szervizköltség hanem 300.000 ft.


De egyébként mi kerül egy motorolaj és váltóolaj cserébe 50.000 ft? Ha a váltóolajat nem is, de pl. a motorolajat te is simán le tudod cserélni otthon, és a legdrágább olajjal is kijön 14.000-be + a szűrő.

2012. dec. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A többi kérdésedre a válasz:


"A egyesből kettesbe nehezen vagy egyeltalán nem vált ez miért lehet? Nagyon aggódom miatta, mert szeretem ezt az autót."


Ha mázlid van akkor egy váltóolajcserével helyreállhat (néha csodákat tud tenni), viszont az is lehet hogy a rossz olaj miatt már annyira kikészült a váltód hogy azt már felújítani kell.



"A két hátsó féklámpa nem ég ezért megbüntethetnek? (a háromból csak egy működik)"


Igen, büntethetnek.



"A kipufogón a hangtompító tönkrement ettől lehet valami baja?"


Nem pontosan értem hogy a hangtompító tönkrement. Szétrozsdásodott vagy ilyesmi? Egyébként baja nem lesz, csak hangos. Esetleg ha olyan baja van hogy akadályozza a motor öblítését akkor az kihathat a menettulajdonságokra.

2012. dec. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs rá pénzed, járj vonattal. Most megcsináltatnád max 50ezer forintból, de ha így használod és valami csoda fojtán kibírja nyárig, ami szinte lehetetlen akkor az összeg többszörösét is rá kell köleni. Inkább menj vonattal, vagy busszal. Sokkal olcsóbban kijössz.
2012. dec. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ember,hol akarsz te olajat venni 30 ezerért? XD


Am nem egy őrdöngősség kicserélni sem a motor-,sempedig a váltóolajat /ha jólemlékszem járó motornál kell beletölteni/,a hátsó féklámpaizzók cseréje 5 perc.

Hangtompító alatt énsem tudom mit értesz,talán a hátsódobot?...Utángyártva azt is megúszod 15 20 körül.

2012. dec. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elég gáz, mert ha igy jársz vele, szétba****od a motort és a váltót is.
2012. dec. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!