Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mondanátok nekem kompresszoros...

Mondanátok nekem kompresszoros dízel mercedeseket?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint nincs ....

De lehet csak én vagyok tudatlan :)...........turbósat tudnék ..

2013. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kompresszoros dízel Mercedes? Nem gyártottak ilyen utcai autót, a dízeleikre inkább turbót akasztottak. Persze prototípus lehet, hogy készült kompresszorral.
2013. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a kompresszoros mercik benzinesek, én sem tudok kompresszoros dízelről, még prototípusról sem...
2013. jan. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
egyszer láttam E200-as dízelt és kompresszoros volt
2013. jan. 2. 20:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos légrugó volt benne, ahhoz volt kompresszor :P
2013. jan. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"egyszer láttam E200-as dízelt és kompresszoros volt"

Léteztek E 200D jelű Mercedesek, de egyik sem volt kompresszoros. A W124-esben az OM601 blokk próbálta mozgatni a karosszériát, de az szívódízel volt. Volt neki feltöltött változata is, de az E 200TD volt és turbó lélegeztette.

Az eggyel későbbi, W210 jelű, avagy "pápaszemes" szériában is létezett 200D, ám ekkor már az OM604 motor hajtotta, de az is szívó volt. Létezett viszont E 200 Kompressor, értelemszerűen kompresszoros változatban, de az meg benzines volt, M111 blokkal.

A későbbi, W211-es E-osztályban már nem volt 200D, csak E 200 Kompressor, ez nagyjából ugyanaz volt, mint az előző generációban: kétliteres, négyhengeres, kompresszoros benzinmotor.

Gyárilag tehát nem létezett az általad említett E 200D kompresszoros kivitele. Vagy valami utólagos tuningról van szó (de akkor már egyszerűbb lett volna TD-síteni a gépet), vagy az E 200 Kompressorról mondta azt valami okostojás, hogy dízel. Ez mondjuk tipikusan akkor fordul elő, ha egy, a témában nem túl járatos emberke fordít autóipari szakszöveget, aztán a benzint jelentő "gasoline" kifejezést sikerül gázolajként átültetnie a magyar nyelvbe, ezzel kicsit megváltoztatva az eredeti jelentést.

2013. jan. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem keverem a 2-t össze, nyugi, na ha papiron nincs ilyen akkor nem is zavartatom magam rajta :D
2013. jan. 2. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!