Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék venni egy zil...

Szeretnék venni egy zil 131-est, de nincsenek meg az autó papirjai, és a motor, alváz szám nem egyforma ha megvenném hogy tudnám forgalomba helyeztetni?

Figyelt kérdés
Eredetileg benzines v8-as motor volt benne még sok sok évvel ezelőtt,de aztán ki lett belőle véve,és egy 6 hengeres román dac motor lett beletéve.
2013. jan. 3. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Menj a közlekedésfelügyeletre.

De ez neked mire kell? Ha lassú járműnek nyilváníttatod (max 25km/óra) lehet, h jobban jársz.

2013. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az oké hogy piros rendszám,de nincsenek meg a papirjai,és a motor alváz szám nem egyforma,akkor is le tudom vizsgáztatni piros rendszámra mert szerintem nem.
2013. jan. 3. 18:12
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok jártas igazából hogy megy ez szóval azért kérdeztem nekem az is jó lenne ha piros rendszámmal lenne.Csak a papirjait jó lenne megszerezni valahonnan.
2013. jan. 3. 18:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát... addig ne nagyon vedd meg amíg nincs valami bizonyítékod rá, mert még lopottnak minősül.
2013. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És azt nem tudom hogyan kellene vissza szerezni
2013. jan. 3. 18:17
 6/11 A kérdező kommentje:

2.válaszoló!

Tételezzük fel hogy megveszem,be megyek valahová,ahol az ilyen papirokat intézik,és azt mondom el hagytam a papirjait akkor,csinálnak egy új papirokat hozzá vagy hogy megy ez?

2013. jan. 3. 18:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Fingom sincs, mondom, hogy menj be a közlekedésfelügyelethez, oszt megállapítják a halom vasról, hogy ótó, adnak neki egy új számot, papírokat, lecsekkolják, hogy nemtántán mégiscsak lopott...
2013. jan. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Aha értem Köszi,és ez kb mennyibe kerülne?
2013. jan. 3. 18:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért ez nem olyan egyszerű Magyarországon - tudnod kell igazolni a tulajdonjogát. Ha nincs papír, akkor nem lesz rendszáma.


Mit jelent az, hogy nincsenek meg a papírjai?


Ha megvan a tulajdonos, akkor ő tud kérni igazolást, hogy az övé, utána adásvételi és átírathatod.

A motorcsere egy másik történet, ha a papírjában már az szerepel, akkor nem kell vele foglalkozni. Ha nem, akkor valahogy le kell papírozni. Nem szokott egyszerű történet lenni a nem típusazonos motor beépítése, de ez mind másodlagos a papírjai mellett.


Ha nincs az előző tulajtól adásvételid se, meg semmi amivel fogalomba lehet helyezni, akkor az nem teherótó, csak egy kupac vas ami elszökött a MÉH telepről, vagy alkatrészbánya... De semmiképpen sem teherautó. :(

2013. jan. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
oks, és hogy lehet ótót gyártani, ha van egy halom alkatrészem, és összedobok egy ótószerűséget. Pld egy ZIL-re hasonlító valamit.
2013. jan. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!