Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha járó motornál, kuplungot...

Ha járó motornál, kuplungot benyomva súrlódó hangot hallok a váltó felől, az kinyomócsapágy cserére utal?

Figyelt kérdés
Először csak hidegben csinálta indításkor, mostanában egyre gyakoribb, de általában csak akkor, ha áll az autó, és úgy van kinyomva a kuplung.

2013. jan. 4. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Igen, arra utal.
2013. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, és mennyi időm van kicserélni? Lehet azért még használni egy darabig, nem fog beállni? Az egész kuplungot érdemes cserélni, vagy elég csak a csapágyat? Köszi
2013. jan. 4. 22:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem szokott beállni, illetve akkor már irgalmatlanul hangos.

Megbontás után érdemes eldönteni, hogy mit cserélsz, én a komplett kuplungszett csere mellett vagyok (kinyomó, tárcsa, szerkezet) mert egyben cserélve /reletive/ olcsóbb, és tudod kalkulálni, hogy meddig fog tartani.

Nagyon javaslom a QH garnitúrát, sajnos árakat nem tudok, keress rá.

2013. jan. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a segítséget!
2013. jan. 4. 22:42
 5/7 anonim válasza:
Nekem Samarám van -nem tudom, az érintett kocsi milyen típusú- és szintén megszólalt ősszel a kinyomócsapágya, majd némi zajosabbá válás után elkussolt-biztos kinyúlt zsírért :-). Ha anyagilag nagyon megterhelne egy kupplungozás, kicsit várj még, hogy erősödik-e a zaj.Nézd meg, van-e a kupplungnak holtjátéka, mert ha nincs, állandóan forgatja a motor a kinyomócsapágyat
2013. jan. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem várnék a cserével ,és nem kötekedésképp de az egyetlen szett amit nem építenék be az QH !

Ha a típust megadod tudok árat is mondani....és kiderűl milyen rendszer van benne mert az "újabb " járgányoknál nincs már holtjátékosdi....

2013. jan. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, ez egy régi veterán, 1979 Datsun (Nissan) Sunny Coupe Motorkód: A14. Hidraulis, nem bowdenes. Unixnál 40-110 ezerig volt szettben, kinyomó van 6ért is. Meg van itthon egy használt kuplugszerkezetem tárcsával, de csapágy az nincs hozzá.
2013. jan. 5. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!