Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi amerikai autókba, ha...

Régi amerikai autókba, ha korszerű hatsebességes automata váltót építenének be, le lehetne vinni 5-10 literrel a fogyasztást?

Figyelt kérdés

1955-1979 közötti évjáratú autókra gondolok. Ezek többségében úgy tudom csak három sebességes volt az automata.


Nem csodát várok, de egy korszerű motorfelújítással, hatgangos váltóval el tudnám viselni, ha 35 helyett "csak" 25 lenne a városi fogyasztás... Országúton meg max 15.



2012. dec. 18. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Lehetne csökkenteni a fogyasztást, de szerintem nem lehetne 5-10 liternyi megtakarítást elérni. A nagy fogyasztást ugyanis nem csak a váltó rossz hatásfoka okozza: a böhöm nagy V8-asok nem valami spórolósak, bőkezűen bánnak a benzinnel, ráadásul a karosszéria sem kimondottan áramvonalas, nem is kicsi és még csak nem is könnyű. És bizony hiába pörög sokat az optimális tartományban a motor, ha ott se valami alacsony a fajlagos fogyasztása, illetve nagy légellenállást kell leküzdenie.
2012. dec. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak olyan 15-20 %-kal csökkenne. Abban már benne van az 5 liter. Az is valami.

De 35 liter benzin városban? Uramatyám. Én nem bírnám a 25-öt sem fizetni. De megértelek, ha tetszenek neked ezek az autók, akkor ez van. 40 tonnás szerelvénnyel lehet 90-et menni ennyi gázolajból. Az ára, energiatartalma majdnem annyi a kettőnek. Nem csoda hogy olajválság volt :P

Én diesel-esíteném xD

2012. dec. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából a régi hidromechanikus váltók energiavesztesége elég nagy. A karbi száműzésével és egy sima központi injektor beépítésével, plusz egy optimalizált áttételű diffivel tovább lehetne csökkenteni, lehet hogy elérhető lenne a megadott fogyasztás.


Egy sima váltócserével nem.

2012. dec. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Overdrive-sat vegyél,sok esetben maga a negyedik az overdrive,magának rakja fel bizonyos fordulatnál,takarékosabb a motor,és a zajszint is komfortosabb.
2012. dec. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!