Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad addig tankolni az...

Szabad addig tankolni az autót, amíg már ki nem folyik a benzin a betöltő nyíláson? Szóval abszolút csurig.

Figyelt kérdés
Kattanni szokott a töltőpisztoly, ha tele van, de akkor még nem folyik ki. PEdig tényleg tele van, a benzinszintmérő fullon van.

2013. jan. 4. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem értem miért lenne ez fontos xD viszont szerintem az robbanásveszélyes :/
2013. jan. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Hát hogy az istenbe ne lenne szabad! Sőt, miután még a töltőpisztoly kattant, még azután is lehet tölteni! Nem is 1X! Tehát full-full-ra! :D Kifolyni csak akkor folyik ki, ha nagyon béna valaki. Amikor jöttünk Görögországból haza, benzinkutassrác teletöltötte, aztán majdnem letette, mondtam neki, add csak ide még egy kicsit, csak nézett, hogy mit csinálok. Mondtam neki, hogy We have a long way to home, egyből értette miről van szó. Semmi baja ne lesz a kocsinak, csak tele lesz a tank.
2013. jan. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha nagyon akarod, lehet, csak semmi értelme és nem is túl biztonságos. A benzinkutakon az üzemanyag föld alatti tartályokból érkezik, kellemes, pincehideg hőmérséklettel. Mikor beletöltöd a tartályba, elkezd felmelegedni - na, jó, mondjuk ilyen időben inkább lehűl. Viszont ha felmelegszik, akkor tágul. Általában szokott lenni tágulási tér a tartályban (erről szól a "csal a kúti óra, mer' 60 liter ment bele a 45 literes tankba a Fábijában" című sztori), ha viszont a betöltőnyílásig töltöd, akkor ez a tér megszűnik. Sajnos a benzin csak a fizikát tudja, lelkiismerete nincs, ezért tágul, ahogy elő van írva. Aztán ott jön ki, ahol sikerül neki: vagy valamelyik csőcsonkot nyomja szét (ez a ritkább), vagy a tanksapka alatt kezd kifelé nyomulni. Ez egyrészt csúnya, másrészt pazarlás, mert feleslegesen folyik el a drága üzemanyag. Úgyhogy a teletankolásnál elég kattanásig nyomni az üzemanyagot: ekkor a töltőpisztoly éppen beleér a benzinbe, ez kb. a tank gyári névleges mérete, tehát a szintjelzőnek itt kell maximumot mutatnia (bár az egyébként sem egy precíziós műszer). Így még marad hely az üzemanyagnak, hogy táguljon, nem fog rögtön végigfolyni az autó oldalán.
2013. jan. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Naaa, köszönöm szépen! Igazából erre irányult a kérdésem pontosan, hogy "szabad-e", nem-e lesz baja esetleg, de ezekszerint igen, hiszen ha felmelegszik, tágul és akkor szétnyomja a dolgokat. Erre voltam így kiváncsi, még egyszer köszönöm!!!
2013. jan. 5. 00:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Szabadni szabad, de nem érdemes. Jobban mondva felesleges is.
2013. jan. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az az értelme, hogy csak így tud az ember pontosan mérni fogyasztást. Fater 20 éve mindig így tankol, nem volt vele gondja. Aztán vettem egy autót, telinyomtam és elkezdett folyni kifelé fogalmam sincs, honnan. Kifolyt 2-3 liter, aztán abbahagyta. A javítás az lett, hogy nem töltöttem ennyire csurig legközelebb.
2013. jan. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De nem robbanhat be a kifolyt benzin? Mivel amikr csinálnak menetközben tankolást akkor leföldelik a kocsit, hogy nehogy áramos dolog legyen mert akkr bumm, és amikor ő kiszál akkor nálam csomoszor van olyan, hogy megráz a kocsi.
2013. jan. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az a Kobra 11 meg a Halálos iramban.
2013. jan. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem a kobra 11 ben láttam a menetközben tankolást hanem az ötödik segítségben és ott mondták ezt a kisüléses dolgot meg az ilyeneket :D
2013. jan. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ötödik segítség? Nem Ötödik sebesség? :"D
2013. jan. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!