Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Civic 1.6 VTI 160 LE,...

Honda Civic 1.6 VTI 160 LE, szervízháttér, tapasztalatok, fogyasztás, fenntartási költségek? Megéri megvenni?

Figyelt kérdés
Autót szeretnék venni maximum 880 ezer Ft-ig, első ötlet az dízel autó volt, 1.9 TDI 110 LE-s motor volt a biztos, maga az autó nem volt olyan fontos, csak az 1.9 TDI motor. De ami szóba jött konkrétabban, az Golf IV, Audi A3, Octavia, Passat IV, Seat Toledo. Nagyon sok jót hallottam a TDI-ről, de sokan le akarnak beszélni a dízel szervízelése miatt. Elsősorban hosszú távon közlekednék vele, de gyakori a városi szaladgálás is. A vezetési stílusom alapvetően sportos, de bírok magammal ha éppen muszáj, de ha sietnem kell, akkor tudjak. (A dízelt tudom hogy nem lehet pörgetni, nem is tenném). A kérdés végülis az lenne, hogy melyiket ajánlanátok (hozzáértők, tulajdonosok, ex-tulajdonosok)? Ui.: Nem vagyok milliomos, úgyhogy fontosak a szervízköltségek. :) Válaszaitokat előre is köszönöm!

2013. jan. 5. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
A Honda szervizelése sokkal több pénz elvinne a zsebedből mint bármelyik dízelé. Az 1.9-es TDI legendás, strapabíró, elnyűhetetlen, erős és nyomatékos motor, a VW csoport bármelyik autójában. Sokkal jobban ajánlom ezt, mint a Hondát, azzal csak rosszul járnál, de legalábbis rosszabbul mint a dízellel.
2013. jan. 6. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm h írtál, tapasztalatból mondod ezeket, tulajdonosa vagy valamelyik típusnak?
2013. jan. 6. 23:11
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Igen, Passatom van:)
2013. jan. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményed! :)
2013. jan. 8. 15:40
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

"A Honda szervizelése sokkal több pénz elvinne a zsebedből mint bármelyik dízelé."

Ezt komolyan gondolod ? Vegyünk csak egy turbó cserét, Hondában ez tönkre megy ? Nem, mert nincs benne. Porlasztó-fúvókák tönkre mennek a Hondában ? Azok sem, mert az sincs. Még egy naftapumpa is elég drága. A Honda sima szívó benzin motor kevés hibalehetősséggel.

Ha sportosan vezetsz akkor mindenképp VTi.

2013. jan. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ezt komolyan gondolod ? Vegyünk csak egy turbó cserét, Hondában ez tönkre megy ? Nem, mert nincs benne. Porlasztó-fúvókák tönkre mennek a Hondában ? Azok sem, mert az sincs. Még egy naftapumpa is elég drága. A Honda sima szívó benzin motor kevés hibalehetősséggel.

Ha sportosan vezetsz akkor mindenképp VTi."


Még mindig a hülyeségükkel jönnek a dízel fóbiások? Nem megy tönkre a turbó, ha annak rendeltetése szerint használják az autót! Értsd már meg... ezek az elméletgyártások csak az ostobaságnak köszönhetők.

Egyébként ha egy benzinesbe raksz turbót, az sokkal hamarabb elszáll, még akkor ha nem gyilkolják az autót. Ugyan ez a helyzet bármely másik alkatrésszel is. Azt hiszed, hogy egy benzinesbe semmi sem romlik el? Hajjaj, dehogyisnem.

2013. jan. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

1 Én nem vagyok dízelfóbiás, nekem van 2 kocsim, az egyik 1.9tdi a másik sima szívó benzin. A dízelt kb 1 éve vettem és eddig ezeket kellett kicserélnem rajta : kuplung szett, turbó, szelepfedél tömítés. Ezek csak a motorhoz tartozó dolgok,a többit le se írom. A benzinesen 2 év alatt csak egy légtömegmérő jeladót kellett cserélem úgy,hogy szinte csak hétvégente használom de akkor gyilkolom a 170 lóerőt.


2 A kb 5-6 éves autószerelői tapasztalatom alapján a dízelekkel több volt a motorikus probléma, az igaz h hosszabb a futásteljesítménye a benzinessel szemben, de már számtalan nafta pumpát és turbót cseréltem rajtuk. A benzineseken szinte csak elektronikus hibák vannak, néhány hengerfejtömítés...


3 Turbósításról nem volt szó.


4 Kérlek sorold fel a nagy összegű benzin motoros gyakori hibalehetőségeket(teszem azt akár ehhez az 1.6-os honda motorhoz)


És a kérdezőnek még mindig ezt mondom : ha sportosabbra vágysz, és szereted a üvöltő motorhangot akkor VTi :)

2013. jan. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az mondandómnak annyi a lényege, hogy egy benzines is elromolhat, megadhatja magát, mint egy dízel. Lehet, hogy a te autód jó, mert karbantartott, keveset fut, vigyáznak rá, de ez nem azt jelenti, hogy akkor az összes jó. És azt sem jelenti, hogy minden dízel rossz. Mert ha annak rendje és módja szerint van használva, akkor sokkal kevesebb az esélye, hogy elromlik a turbó, hengerfej, nyomócsövek stb. :)
2013. jan. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Nagyon sokat segítettetek, VTI lesz! :)
2013. jan. 13. 14:20
 10/12 anonim válasza:
A VTI tökös, strapabíró, megbizható, sportos, ütös, és ott hagy ahol kap.
2013. jan. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!