Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudok helyesen váltani...

Hogyan tudok helyesen váltani 6 sebességes dízel autóval?

Figyelt kérdés
Fordulatszám, meddig pörgessem?

2013. jan. 7. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanúgy, mint az 5 sebeségest. En 2000-2500 körül el szoktam váltani, 3000 fölé nem nagyon szoktam pörgetni. Ha hideg a motor, akkor 2000-nél elváltok. Városban 50-es tempónál olyan 1500-as fordulaton megyek, ott is van elég nyomatéka.
2013. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gyorsulásnál elég, ha kétezerig kihuzatod szerintem, de néha odaléphetsz neki, hogy nem kormolódjon a turbó, injektor.
2013. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez függ a motortól, váltóáttételtől, tömegtől, emelkedőtől, stb.

Pörgesd addig, hogy amikor eggyel magasabb fokozatba kapcsolsz, ne erőlködjön a motor.

Tévedés, hogy az alacsony fordulatszám mindig jó. Ha a motor érezhetően hangosabbá válik, amolyan "dübörgő" szerű lesz, akkor bizony erőlködik.

2013. jan. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

És ez a "kikormolós" dolog hülyeség. Nem kell odalépni azért, hogy kitisztítsd a rendszert.

A részecskeszűrőt az autó saját maga égeti le, nem kell ehhez neked odalépni.

2013. jan. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Már ha van benne részecskeszűrő.
2013. jan. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem is csak a részecskeszűrő miatt kell neki odalépni néha...
2013. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ez egy Mazda5 2.0 turbo dízel, 1.6 tonna
2013. jan. 7. 17:39
 8/10 anonim ***** válasza:
reggel hagyod melegedni kb 10 percig és nem nyomod neki még ha el is indulsz akor sem finoman ,2 ezer 2500nál válts és ne gyorsan ha nem halgasd motort szépen vegyebe a sebeséget kiméled a váltot vele meg a kuplung tárcsát. ha autopályáztál 1 percet várj mielöt leálitod .maax
2013. jan. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Max. egy percet kell hagyni melegedni, nem jó, ha sokat megy alapjáraton hideg motorral. Az a jó, ha minél hamarabb bemelegszik, ezt úgy lehet elérni, hogy ha mész vele. 2000-es fordulatnál már kell váltani, amig be nem melegedett rendesen a motor.
2013. jan. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez a kikormolós dolog nem hülyeség, észrevettem ha este 40-50 km-t megyek 2000 nél elváltogatva max 90 el 5 be akkor utánna egy nagyobb kihuzatás padlózás 3000-3500 ig akkor ki jön sok korom ÚGY, hogy ha ez után többször kihuzatom akkor már nem kormol, tehát alapesetben nem kormol egy cseppet sem a kocsi, ha tisztességesen lendületesen megyek, vagy épp ha végig autópályán megyek, vagy ott gyorsítok egyet akkor sem kormol szóval, ja nem érdemes 1000-2000 közt váltogatni mindig.
2020. jan. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!