Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoron egy kicsit (kb 5cm)...

Motoron egy kicsit (kb 5cm) megrepedt a plexi. Lehet valamit csinálni vele házilag (legalább, hogy a repedés megáljon), vagy kezdhetek keresni neten egy újat?

Figyelt kérdés

2013. jan. 8. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A repedés megállításának a módja az hogy a repedés végén fúrsz egy kis lyukat.

A repedt felek rögzítésére pedig lehet hogy jó a pillanatragasztó is.


Nem lesz a legszebb, de így talán még használható egy darabig.

2013. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2013. jan. 8. 19:48
 3/12 anonim ***** válasza:

Pontosan, a repülőiparban is a repedés legvégének megfúrása a megállítás módja. Lehetőleg fénynél nézd meg több irányból fúrás előtt, mert ha nem a repedés végét fúrod meg, hanem egy kicsi (mondjuk fél mm) marad utána, akkor simán továbbszaladhat a vibrációtól.

2-es fúró elég, felesleges nagyobb lyukat csinálni rá.


A repedés ott marad láthatóan, azzal így nem sokat tudsz kezdeni. Biztosan van valami anyag amivel a megdolgozott repedést kipótolják, de ilyet én még nem használtam. De gondolom a neten lehet találni megoldást.

2013. jan. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1-2 pillanatragasztó megfogja a plexit. Bár a repedés látható marad, meg ha mellé megy akkor ott lesz egy fehér folt...

De szerintem érdemes lehet azzal próbálkozni.

2013. jan. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pillanatragasztó jó megoldás, de ne a pennybe vegyél 100Ft-osat :) [link] Ez nagyon jó cucc.
2013. jan. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha az a plexi valóban plexi és nem polikarbonát, akkor ha van ismerős patikus, kérj tőle kloroformot. A repedésbe juttatva anyagában oldja a plexit, sokkal jobban megfogja mint a pillanatragasztó.
2013. jan. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Valóban a repedés végénél meg kell fúrni.Esetleg valami saválló dizájnt lehet az eltüntetésére csináltatni,egy nonfiguratívot.Ami még jól is mutat.
2013. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ténnyleg sokat segítetetek, nagyon köszönöm! :)
2013. jan. 9. 21:36
 9/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam a javaslataitok szerint megcsinálni. 1000ft nál kicsit drágább loctite pillanatragasztót szereztem be, fúrtam a repedés végeire kis lyukakat. Hátulról leragasztottam a lyukakat szigszalaggal, és felülről beletöltöttem a pillanatragasztót. a lyukak körül csúnyán kifehéredett, és a ragastó meg ugyebár úgy köt meg, hogy a víz elpárolog belőle. Szóval szépen leült a lyuk aljára, ronda fehér nyomot hagyva maga után a fekete plexin, és most törhetem rajta a fejem, hogy hogyan lehetne elfogadható kinézetet varázsolni neki... Ha van ötlet, leírhatnátok, szerintem jobban már úgyse tudom elrontani...


Ha valaki hasonlóan jár, a pillanatragasztót szívből nem ajánlom! Az lapötlet jó, de pl. szilikonnal valószínűleg eredményesebb/esztétikusabb lenne...

2013. jan. 12. 13:17
 10/12 A kérdező kommentje:
*alapötlet
2013. jan. 12. 13:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!