Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiát Punto 1 fűtés tapasztalatok?

Fiát Punto 1 fűtés tapasztalatok?

Figyelt kérdés
1.1 motorja van a kocsinak, 94-es, megyek kb 5 km-et, és épp csak langyosat fúl be. Volt alkalmam kipróbálni egy Marutit, már az utca végén olyan meleget fújt, hogy leolvadt rólam a kabát.

2013. jan. 9. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
CSerélj benne termosztátot, amiatt van!
2013. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Általánosságban igaz, hogy minél fejlettem a technika, annál jobb hatásfokkal működik. Mivel a fűtés a motor hőjéből (melléktermék, mivel a benzin egy része nem a hajtásban hasznosul, hanem csak hőt termel) származik, így ha jobb a hatásfok, kisebb a veszteség hő, ergó gyengébb a kocsi fűtése. A Maruti egy régebbi konstrukció. Szerintem teljesen normális, ha 5km után még nem fúj tűzforró levegőt, de ahogy az előttem szóló is mondta, a termosztátot érdemes megnézni. Bár ha egyébként az autó kicsit hosszabb távon (10-15km) rendesen üzemi hőmérsékletre melegszik és még fűt is, akkor nincs probléma, ilyen a konstrukció
2013. jan. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az autó melegszik akkor felesleges termosztát csere, akkor fütőradiátort kéne beáztatni átmosni rendesen. Ha nem melegszik az autó, akkor egyértelmü hogy termosztát
2013. jan. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mire Kb. átmegyek a városon, kellemesen melegít, a mutató dugóban is max negyedíg megy fel, a ventillátora elől meg nagyon ritkán kapcsol be. Még kb. 20 km után sem tud úgy befűteni, mint a Maruti 500 m után.
2013. jan. 9. 15:05
 5/7 anonim válasza:
:) szerintem ez punto trükk...nekem 2-es puntom van, de télem nagykabát és sapka, hiába cseréltem termosztátot ugyanolyan szar, éppen hogy csak langyos 300km megtétele után is, ugyan a hűtővíz a takarásnak köszönhetően felmegy legalább közel üzemi hőmérsékletre, de a "fűtés" gyalázatos. Egyébként radiátort kellene szerintem megnézni, azt tartom valószínűnek.
2013. febr. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 1-es Puntóm van S55-ös és kicseréltem a radiátort és rettenet szar lett a fűtése, új terosztát van benne de így sem jó. Ha átérek a szomszéd városba ami 20km akkor talán. Ha álló helyzetben van az autó és alapjáraton pötyög akkor viszont nagyon bemelegszik. Csakhát nekem menet közbe kellene a fűtés.
2013. ápr. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
légtelenítsetek bakker!!! De nem ám bénán hanem ahogy kell!
2018. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!