Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem fújódik elégé meleg...

Miért nem fújódik elégé meleg az utastérbe?

Figyelt kérdés
Kicsit párásodik az autóm két oldalsó ablaka. Azt gyanítom nem elég meleg a levegő ami kijön a klimából. Az első szélvédő egyáltalán nem párásodik, a hátsó sem, ha bekapcsolom rá a párátlanítót. Kizárólag az oldalsók. De abból az összes. A hátsó nagyon, az ajtók viszont kicsit csak. Coupe autó, tehát 2 ajtós, sötétítő fóliával az összes ablakon, ha ez számít. Utastér pollenszűrő cserélve, termosztát jó, a motor hőfoka 80-90 fokra felmegy. Hűtővíz viszont nem tudom mennyi van benne. Tavaly töltöttem utoljára és azóta kb. 25 ezer km. De nem ég a lámpa a műszerfalon, ami jelzi, hogy tölteni kéne.

2013. jan. 9. 01:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Havi kétezer kilométer?:o

Ott már valóban kéne némi fűtés...:)


Kérdező,te nő vagy?

2013. jan. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem. Nem vagyok nő, de a kérdésre kéne válasz. Januárban töltöttem utoljára hűtővizet, azóta mentem annyit. Nem minden hónapban 2 ezer km, csak voltak néha hosszabb utak. Csak most vettem ezt észre, ezekben a minuszokban. A párásodást.
2013. jan. 9. 02:49
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát a hűtővíz lenne a gond?
2013. jan. 9. 02:50
 4/11 anonim ***** válasza:
??? még jó, hogy párásodik ilyen időben... Veszel egy levegőt, kifújod és párás az összes ablak. Nincs mit csodálkozni ezen. A párátlanító pedig gyanítom klímával működik az meg nem fog meleg levegőt fújni. Az első ablakot lefújatod vele, az oldalsót meg szépen letörlöd és lehet indulni.
2013. jan. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy a fűtésed külső levegő keringetésre legyen kapcsolva, de egy bizonyos párásodás ilyen hidegben természetes az oldalablakokon.
2013. jan. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az első, és a hátsó szélvédő egyértemű, hogy nem párásodik. Az oldalsókra már nem megy annyi levedő, az később szokott leszáradni. Ha a motor hőfoka felmegy 80-90 fokra, és arra a hőre beáll, akkor van benne elég hűtővíz, bár azt néha vizuálissan is ellenőrizni kell. Valószínőleg valami vizes a kocsiban, azért nehéz küzdeni a párával. Én megnézném a padlón a kárpitokat, mennyire vannak elázva, és ha vizes, akkor vaószínűleg csak a cipővel lett behordva a nedvesség. De lehet valahol lyukas is a padlólemez.
2013. jan. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát téged se engednélek vezetni .

A hűtővíznek a mennyiségének mi köze van a bejövő levegőnek ? De elárulom , hogy havonta egyszer át illene nézni , a hűtővizet , motorolajat , stb. .

" bekapcsolom rá a párátlanítót."

Ez micsoda ???

Az , hogy párásodik az ablak az természetes .

Valószínűleg azért fúj hideg levegőt , mert a motor még nem érte el azt a hőfokot , hogy a motortérből meleg levegőt tudjon beszívni .

A hűtőnek annyi a szerepe , amikor mész nem jéghideg levegő jön be . Egyébként a motor hűtésére van benne a hűtő és azért kell benne , elegendő víznek lenni , hogy ne tudjon felforrni a víz .

De látom nagyon értesz hozzá ezért szerintem nézd meg , hogy kívülről engedi be a levegőt és ne keringetőn legyen . Valamint a melegre legyen állítva ( piroson legyen ) .

Meg ahol fújja be a levegőt az az ablakra legyen állítva és ne az utastér felé , mert úgy annyit ér mint hallottnak a csók .

2013. jan. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

próbáltad, hogy a klímát bekapcsolod, a befújást hidegre állítod, és 3-ason lököd a párás felületre...az igaz, hogy hideg lesz(marad) de a pára eltűnik(persze nem mínusz húsz fokos autóból)..aztán klíma kikapcs, és mehet a jó meleg levegő...olyan, hogy 80-90 fokra felmegy , olyan nincs..az megáll 93-on, és annyi..


ha a lámpára vársz, hogy jelezze a vizet, komoly bajok vannak...

2013. jan. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Igaza van a 7.-nek az ilyentől el kéne venni a jogsit .

Még csodálkoznak , hogy ennyi baleset van az utakon .

Én épp a hétvégén néztem át a kocsimat és nem voltak le engedve a kerekek , de amikor a jobb hátsóról vettem le a szelepsapkát hallom , hogy sziszeg és elvan szakadva a szelepnél a gumi , pedig nem engedett le .

Ha az ilyen az autópályán továbbszakad , nincs az az ember aki 180-nál megfogja az autót , és ott halok bele jobbik esetben . Rosszabbik esetben más ártatlanokat is megölök , mert lusta vagyok átnézni azzal amivel közlekedek .


Az autózgatás nemcsak abból áll , hogy beülök és vezetek !


Én 10 évet voltam sofőr és minden nap egy órával előbb bementem ( fizetés nélkül ) és teljesen átnézem a teherautót . Minden reggel mentem körbe és kalapáccsal ütögettem a gumikat , hogy melyik lapos . Minden egyes nap megnéztem az olajszintet , gázolajat , hűtővizet , fékolajat. Amit tudtam azt le ellenőrizem , és nem volt olyan , hogy ne tudtam , volna , hogy jó autó van alattam . Minden nap végén szintén mentem körbe és ütögettem a kerekeket , hogy nem-e lapos .


Ezt kéne kötelezővé tenni és nem lenne ennyi baleset .

Aztán , meg csodálkozik a sok birka , hogy összetörte magát , mert valami nem volt jó az autón .

Nem az autóval van gond , hanem aki vezeti és lusta rászánni 10 percet , hogy átnézze az autóját .

Ha ezek halnának meg az nem lenne nagy gond de több százan már ilyen trehány emberek miatt haltak meg ártatlanul .

2013. jan. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Remélem az a 180 az elírás...

Húzd le az ablakot aztán nem lesz pára, ha ennyire zavar.

2013. jan. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!