Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kis fogyasztású, értékálló...

Kis fogyasztású, értékálló autó 1 Millióig?

Figyelt kérdés

Szeretnék autót venni, olyat, ami nem esz ki a vagyonomból, (1.4-es Diesel vagy 1.9-es Diesel motor) és értéktartó is! kb erre az évre kellene csak, míg össze nem jön a pénz az álmomra!


Használni 80% városban, 20% kisebb - nagyobb túrák, kirándulások. Havi 1000-2500Km között. Változó!


Nézegettem az 1.4 PD TDI Polo-kat, illetve az 1.4 TDCi Fiestákat.


Valami ilyen kategóriában gondolkodom, lényeg, hogy minnél kevesebbet kelljen rá költeni, és 1 év múlva kis veszteséggel tudjam továbbadni!


2013. jan. 10. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Én egy évre nem millio környéki kocsit néznék, hanem valami jóval olcsóbbat. párszázezres kocsi kihúzza alattad egy évig, és nem is veszíthet annyit százalékban az értékéből, mint egy drágább autó.

Egy daewoo matiz is megteszi, ha csak egy évre kell.

2013. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Sn0wf0x ***** válasza:
66%
Elsőnek abszolút igaza van, nézzél valami régi koreait, vagy japánt 2-300 ezerért, jó menettulajdonságot és extrákat kaphatsz nevetséges áron. Értéktartó autó nem létezik. Veszel most egy évre egyet egymillióért két hét múlva valami barom beléd száll, máris kevesebbet ér ha szarul jössz ki belőle....
2013. jan. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
"Veszel most egy évre egyet egymillióért két hét múlva valami barom beléd száll, máris kevesebbet ér ha szarul jössz ki belőle...." ez igaz 26 milliós autókra is..
2013. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezek az autók nem valami értékállóak, de szerintem egy év alatt nem fognak már vesziteni az árukból, vagy csak keveset. Bármilyen autónál az a leggazdaságosabb megoldás, ha évente lecseréli, nemigen kell sokat szervizelni egy év alatt, és az értékvesztés sem olyan nagy. És legalább ,,új'' autód van minden évben. :)
2013. jan. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Értékálló autó nemlétezik.


Szerencsés esetben egy év múlva ugyanannyiért el tudsz passzolni még egy koreai fost is,ha veszel rá 4 új gumit..

2013. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nem alattad fogja megadni magát az 1.4 pdtdi akkor egy skoda fábia vagy egy polóka jó választás lehet.

Szerintem.

2013. jan. 11. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Sn0wf0x ***** válasza:
Tegnap 16:14: Igen, de ha valakinek kifejezetten csak egy évre kell kocsi, azért mert GYŰJT egy jobbra amire régóta vágyik, nem érdemes kockáztatni egy egymilliós autót szerintem, már csak az alkatrészárak miatt sem...arra az időszakra bőven megéri régebbi autót venni amihez olcsó az alkatrész
2013. jan. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy olyan autó kéne, aminek van legalább valamennyi presztizse. Üzletvezetőként ha egy ügyfélhez elmegyek, vagy bejön hozzánk, nem vet valami jó fényt a cégre.


Én szivem szerint egy régebbi Golf II-est vagy egy 1.0 vagy 1.2-es Suzukit vennék.


Bár lehet még egy újabb benzines Swift is szóba jöhet. Kérdés, azt mennyire fogják keresni, mennyire lehet majd eladni 1 év mulva.

2013. jan. 11. 10:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha prestizs is kell, akkor miért nem veszel egy régebbi Audit, BMW-t, vagy Mercit vagy valami hasonlót. Kihúzzák azok is egy évig hiba nélkül szerintem.

Suzukinak meg 2-es Golfnak nem valami nagy a presztizse, sőt...

2013. jan. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azt éppen arra írtam, hogy ha ez nem számítana, akkor olyan autót vennék.


Az új Suzukit csak azért hoztam fel, mert mégsem 15éves autó, hanem egy 4-5-6 éves, ami azért valamivel jobbnak hat!

2013. jan. 11. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!