Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha zárlatos egy akkumulátor,...

Ha zárlatos egy akkumulátor, attól még indítja a kocsit?

Figyelt kérdés
Opel astra f 1,7 td, most lett javítva a generátorom szóval az elméletileg jó. Kérdés: Hirtelen lemerül az akku ( nem mai gyerek, 2006-os Banner) és kölcsönbe kaptam mert megadta magát az előző akksi. Majd 40 órát töltöm és addig bírta amíg levittem a lányomat az oviba és utánna már nem indult. Töltés közben észrevettem, hogy 2 cella abszolult nem pezseg . Most vajon zárlatos az akksi, vagy vagy nem tölt a generátor vagy mi a fene lehet vele? Elegem van, hogy 2 naponta ott hagy engem az ovi előtt és már a harmadik akksi van benne ( igaz régi sz@r mindengyik)és mindegyik megadja magát.

2013. jan. 10. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Rá kell mérni a töltőfeszültségre , 14,4 környékén kell lennie, ha 13 alá megy akkor ott is lesz gond, de ez cellazárlatnak néz ki.


Esetleg érdemes kölcsönkérni egy jó akkut, és kipróbálni azzal mit produkál.

2013. jan. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%
A zárlatos akkumulátor nem tudja beindítani az autót, csak addig képes értékelhető áramot leadni, amíg az ún. "felületi töltés" tart rajta. Vagyis közvetlenül töltés után képes még egy kicsit tekerni az önindítót és annyi.
2013. jan. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én szerintem egyszerűen az akksija már kipurcant.

Ha leakarod tesztelni a cellazárlatot akkor zárd rövidre az akkut és amelyik pezseg az a cellazárlatos, ja és ha cellazárlatos akkor kisebb a fesz is.

Jó lett volna ha megadott töltés után (+ fél óra) hogy mennyi a fesz.

2013. jan. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Elegem van, hogy 2 naponta ott hagy engem az ovi előtt és már a harmadik akksi van benne ( igaz régi sz@r mindengyik)és mindegyik megadja magát"



Arra nem gondoltál, hogy kellene venni egy újat?...ha régi sz.r mindegyik, akkor nem kell csodálkozni.

2013. jan. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehet azért írogatok itt mert mert már a 3. akku adja meg magát hasonló módon és felvetődött bennem az a hülye gyanú, hogy nem az akkumulátorok a ludasak. Ha most lenne pénzem akkor vennék egy akkut desajnos itt próbálom kinyomozni a hiba okát.
2013. jan. 11. 05:40
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel próbálod kideríteni a hiba okát, ezért kérdeztem, hogy arra gondoltál-e, hogy új akku kéne?
2013. jan. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyelőre új akkut kapott. Mert ez is zárlatos lett. Remélem nem valami rendszerhiba okozza a folyamatos zárlatokat.
2013. jan. 12. 00:29
 8/10 anonim válasza:

...az utolsó bejegyzés szerint új akkut kapott, tehát a tanulság:


...ha kölcsönkapok egy (három) "régi sz@r" akksit, az nem véletlenül van kölcsönadható állapotban :)

2014. aug. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs pénzed akkor minimális szakértelemnek, kísérletező szellemnek kell lennie, de ha nincs szakértelem, akkor pénzednek kell lennie.. :D Ha egyik sincs.. akkor baj van aranyapám. :D
2016. júl. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Régi kérdés de...

1. Ha nem zselés akkuk voltak egyszerűen kiürült a sav a cellákból újra kellett volna tölteni őket.


2. Ha zselés akku akkor pedig olyan öreg, hogy egyszerűen már nem volt képes elég töltést felvenni/leadni a zárlatos cellák miatt (pl 150Ah helyett csak 50Ah t tudott.) mindenképp csere.

2016. okt. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!