Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülne az autóm...

Mennyibe kerülne az autóm szervizelése? (Suzuki Swift)

Figyelt kérdés

Első autómat vettem nemrég, de van bár dolog amit meg kéne rajta csinálni, és szeretnék kapni egy közelítő árat, hogy kb mennyibe kerülne ez szereléssel, alkatrésszel. Az autó Suzuki Swift 1.0 1999-es.

És a javítanivalók:

-automata szivató nem mindig kapcsolt, hidegen gázt kell adnom, és kicsit pörgetni, hogy elérje az alapjáratot

-kipufogót be kell foltozni

-az autó indításával automatikusan bekapcsol a fényszóró, ezt visszakötni eredeti állapotára + izzócsere, mert egy kicsit gyenge

-ékszíjcsere

-vezérműszíjcsere

-olajcsere



2013. jan. 11. 03:06
 1/9 anonim ***** válasza:

olajcsere: kerüld a tescos sz*rokat! Shell, Castrol ezek elég jó olajak. A lényeg, hogy ne ezer forintos bóvlit tegyél bele(5-6-7ezer/4 liter, azok már elfogadhatóak). Plusz ilyenkor az olajszűrőt is le kell cserélni aminek 1.500ft körül van az ára.


motorvezérlés: vezérműszíj + feszítőgörgő + (esetleg) vízpumpa --> ez márkaszervizbe majdnem 40ezer ft munkadíjjal együtt. Én tavaly autósboltban vettem meg a cuccokat (mind a 3-at) és egy maszekkal cseréltettem ki, egy 20asból kijött. :)


ékszíj: ha nem visít (nem csúszik) akkor még hagyhatod. ennek is 1-2 ezer ft között van az ára.


izzó: egy H4-es izzókészlet 1ezer ft körül van. a többit egy autóvillamosságival nézesd meg.


kipufogó: egy maszek karosszériás pár ezerért megcsinálja. ha sóher akkor is nagyon max egy 5-ös. persze ez attól is függ h mekkora a luk amit foltozni kell.


a szivatóra nincs tippem.

2013. jan. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vezérműszíj csere egy huszasból megvan /persze távolkeleti feszítőgörgővel,mert a Japó az 19.000/,ékszíj 1500,olajcsere szűrőkkel 10,izzók 1000,automata szivatót nemtudom,nekem 98-as,de még gondom nemvolt vele..

Kerekítsünk felfelé,számolj rá inkább egy 40-est,max kellemesen fogsz csalódni..

Ja,és a márkaszervízt messzire kerüld el,mert ott ennek többszörösét kérik...

2013. jan. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Így van. A márkaszervíz hanyagolható, úgysem garanciás a kocsi, és a swifthez bármelyik szerelő hozzá mer nyúlni. Nem bonyolult jószág! Amiket felsoroltál beleférnek az 50 ezerbe. Esetleg a fékbetétekre érdemes még ránézni.
2013. jan. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Figyi. Az autód egyáltalán nem indul gáz nélkül? Illetve még állva se tartja a fordulatot alapjáraton? Csak, mert nekem is hidegen van gondom, azt mondják, hogy a termosztát melletti hőgombát kéne cserélni aminek az ára 20-30000ft, mert nincs utángyártott az eredeti ára pedig sajnos ennyi.
2013. jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
indul gáz nélkül is, de van hogy hidegen csak gázzal, de kb 10-ből 1 alkalommal van ez. Hát nem tudom hogy fogok jó szerelőt találni, ha a márkaszerviz ilyen drága.
2013. jan. 11. 17:44
 6/9 A kérdező kommentje:

De lenn még 1 kérdésem. Leírok mindent ami összefügghet a problémával szerintem, csak nem tudok rájönni hogy mégis mi okozza.

Szóval át van kötve az elektronika, egyszer a fényszóró indul motorindításnál, másik dolog, hogy csak hátramenetben indítható, mert kicsit paranoiás volt az előző tulaj. De a váltó már kicsit kopott, ezért nem mindig lehet pontosan berakni hátramenetbe. A lényeg, hogy 10-ból egy indításnál nem indul, de a műszerfalon is kialszik minden, utána meg megrpbóálja megforgatni az önindítót, de utána megint semmi. Egyszer úgy sikerült beindítani, hogy kivettük az aksit, aztán visszaraktuk. Ma meg be kellett tolni, de akkor beindult.


Én úgy gondolom, hogy az önindító nem lehet, mivel akkor sosem indulna be, valami elektronikára gyanakszom, mégpedig arra, hogy a lopásgátló zavar be. Erre esetleg valami vélemény. Addig ha tudok csinálok róla videót, hogy mit csinál ilyenkor, de az a gond, hogy nem mindig csinálja, csak alkalomadtán, ma 10x állítottam le, és 11.-re nem indult, de addig minden okés volt. Jah és nem az akuval van a gond, bemértük, + megcsiszoltuk, letisztítottuk a csatlakozókat az aksin.

2013. jan. 11. 18:19
 7/9 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a lopásgátlót, hogy ez ilyen maszek cucc, hogy csak hátramenetben indul, nem gyári.
2013. jan. 11. 18:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Suzunál érdemes tudni,hogyha kevés benzin van benne,akkor lejtőn lefelé állva nemnagyon szeret beindulni..

-De gondolom ezzel Te is tisztában vagy,-csak mint lehetőség megemlítettem...

2013. jan. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem tudtam, de fellig van a tank szoval ...
2013. jan. 12. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!